Про причини виникнення захворювання, його діагностику та лікування нам розповіла невролог Медичного дому Odrex — Тетяна Кріль.
Для повноцінного живлення дисків необхідна фізична активність. Фізичні навантаження та спорт викликає міцність і пружність кісткової і хрящової тканини — в тому числі хребта і міжхребцевих дисків. За браком спорту міцність тканин знижується, з’являються протрузії шийного відділу.
Стадії дегенеративних змін
- Дегідратація диска — втрата поживних речовин та зниження висоти стояння диску (ніби сплющення). У фіброзному кільці (структура, яка фіксує диск) з’являються тріщини, проте диск ще не виходить в просвіт спинного мозку.
- Другий етап включає нестабільність опорно-рухового апарату. Вона пов‘язана зі зниженням висоти стояння диска та патологічними провисаннями м‘язів, хрящів та зв’язок, які фіксуються в цій ділянці.
- Чим небезпечна дорсопатія, так це наступними етапами. Протягом третього етапу формуються виражені морфологічні зміни — випинання, протрузії дисків та кили (грижі дисків).
- Четвертий етап включає в себе ускладнення попередніх змін, звуження хребетного каналу та появу кісткових розростань (остеофітних комплексів).
Діагностика включає в себе лише рентгенологічне обстеження та огляд невролога. Лікар оцінить:
- Статуру і поставу,
- Рельєф м’язів спини,
- Амплітуду гнучкості хребта
- Кут лопаток та шийні бічні контури,
- Лінію остистих відростків,
- Больові точки і рівень болю.
Все це в сукупності підкаже, чи є ознаки дорсопатії, як саме протікає хвороба. Далі лікар скерує на ряд обстежень:
- Оглядова рентгенографія хребта
- Рентгенографія шийного відділу хребта з функціональними пробами
- Комп’ютерна томографія шийного відділу хребта (КТ)
- МРТ шийного відділу хребта
І допоможе обрати оптимальне розв’язання проблеми:
- консервативне лікування (медикаментозне),
- реабілітаційні заходи (лікувальна фізкультура, кінезіотерапія та фізіотерапія)
- консультацію нейрохірурга з можливим оперативним втручанням.
Консервативне лікування знімає біль, напругу м’язів і запалення. Медикаментозне лікування хребта включає нестероїдні протизапальні лікарські препарати (НПЗП), міорелаксанти, гормональні препарати та інше.
Медична реабілітація допомагає пришвидшити одужання, зменшити симптоми, зміцнити м’язовий корсет та попередити рецидиви загострень.
Головне завдання — діагностувати зміни, сформувати індивідуальний план реабілітації і зробити все можливе, щоб зменшити патологічні зміни у хребті та покращити стан пацієнта.
Записатись на консультацію Тетяни Василівни ви можете за допомогою мобільного додатку, через форму на сайті або в операторів нашого кол-центру за номерами: +38 (048) 730-00-30, +38 (096) 380-30-30, +38 (063) 380-30-30, +38 (066) 380-30-30.