Симптоми розтягнення зв’язок:
- почервоніння та гематоми в області травми,
- набряк,
- обмеженість руху,
- сильний біль, особливо при торканні та під час руху,
- хрускіт або інші нехарактерні звуки під час руху.
Остаточно визначити діагноз може тільки лікар після фізикального огляду та необхідної діагностики.
Що робити, якщо отримали розтягнення зв’язок?
До місця ураження варто прикласти лід (або щось холодне), накласти еластичний бинт (не надто тугу, щоб не порушити кровообіг) та прийняти знеболювальне. Після цих маніпуляцій – відвідати лікаря. Якщо рух неможливий або ви підозрюєте перелом, варто викликати швидку допомогу.
На певний час пошкоджений суглоб має бути в спокої – варто обмежити рух і не перевантажувати його. За можливості, при положенні лежачи, пошкоджений суглоб розмітити трохи вище рівня серця – це зменшить набряклість.
Якщо ж стався повний розрив, то може знадобитись хірургічне втручання. Самостійно розрізнити розрив та сильне розтягнення майже неможливо, тож не варто нехтувати зверненням в лікарню.
Скільки загоюються розтягнуті зв’язки?
Все залежить від ступеня ушкоджень. Легкі розтягнення можуть турбувати приблизно протягом тижня, серйозніші – аж до кількох місяців. І, звичайно, чим швидше розпочати лікування, тим швидше і легше загоїться травма.
А чи існує профілактика?
Найкраща профілактика – бути уважним і не падати. Але насправді деякі методи «натренувати» зв’язки та знизити ризик травмування є:
- проводьте розминку (розігрівайтесь) перед початком будь-якого тренування,
- займайтесь стретчингом,
- не ігноруйте артроз та інші захворювання суглобів,
- контролюйте вагу,
- намагайтесь урізноманітнювати раціон.
Костянтин Володимирович приймає в Багатопрофільній лікарні на Філатова, 38. Записатись на його консультацію можна через форму на сайті, через мобільний додаток або в операторів нашого кол-центру за номерами: +38 (048) 730-00-30, +38 (096) 380-30-30, +38 (063) 380-30-30, +38 (066) 380-30-30.