Які шляхи зараження на ентеробіоз?
- через заражену їжу,
- через прямий контакт із хворою людиною,
- через спільне користування із зараженою людиною речами, постільною білизною, рушниками, ванною, туалетом, предметами побуту, іграшками тощо,
- через перенесення яєць у ротову порожнину після розчісування руками анальної ділянки,
- через забруднене повітря (оскільки розмір яєць гостриків невеликий, вони іноді можуть потрапляти в повітря та проникати в організм під час дихання) тощо.
Які симптоми інвазії?
- свербіж навколо заднього проходу, переважно вночі,
- нудота, блювання і біль у животі (при масивній глистяній інвазії),
- зниження апетиту,
- запальні зміни у статевих шляхах (у дівчаток – вульвіт, вульвовагініт),
- проблеми зі сном і безсоння,
- проблеми з концентрацією уваги.
Ентеробіоз також може протікати безсимптомно.
Яку діагностику проводять при підозрі на ентеробіоз?
Для підтвердження діагнозу необхідно взяти мазок з періанальних складок з використанням липкої стрічки – такий аналіз допоможе виявити яйця паразитів. Процедуру треба повторити тричі з інтервалом у 3-5 днів. Зішкріб варто робити вранці без попереднього підмивання.
Аналіз калу не є ефективним для діагностування ентеробіозу, оскільки зазвичай ані гострики, ані їхні яйця не виділяються з калом.
Як лікувати ентеробіоз?
Протигельмінтні препарати призначають зазвичай двічі з інтервалом у 2 тижні. Крім медикаментозного лікування рекомендується випрати всю постільну білизну та одяг, приймати душ замість ванни, часто і правильно мити руки, стежити за гігієною нігтів.
Давати дитині пігулку «для профілактики» не можна. Протиглистні ліки, як і будь-які інші, мають протипоказання. Їх має прописати лікар після ретельної діагностики. Не займайтесь самолікуванням.
До яких ускладнень може призвести ентеробіоз, якщо його не лікувати?
- приєднання вторинної інфекції,
- дерматит,
- парапроктит та проктит,
- вульвіт та вульвовагініт у дівчат,
- апендицит,
- алергічні реакції,
- розлади в роботі ШКТ,
- порушення сечовипускання тощо.
Записатись на консультацію Єлизавети Вадимівни ви можете за допомогою мобільного додатку, через форму на сайті або в операторів нашого кол-центру за номерами: +38 (048) 730-00-30, +38 (096) 380-30-30, +38 (063) 380-30-30, +38 (066) 380-30-30.