Запись на консультации и диагностику, результаты исследований и акции — в мобильном приложении!

Все про обстеження молочних залоз: консультує лікар УЗД Наталія Грибоєдова

Регулярні огляди та якісна діагностика – запорука здоров’я молочних залоз. Саме раннє виявлення хвороби полегшує процес лікування та підвищує шанси на швидке одужання. Що обрати: УЗД, мамографію чи МРТ? Разом з лікарем УЗД Наталією Грибоєдовою розповідаємо про методи обстеження грудей. Але нагадуємо, що перед записом на діагностику варто проконсультуватися з мамологом або сімейним лікарем – залежно від віку, історії хвороб, індивідуальних особливостей та клінічних симптомів він може призначати різні методи.

Магнітно-резонансна томографія

Магнітно-резонансна томографія базується на використанні сильного магнітного поля та радіочастотних хвиль для створення детальних зображень внутрішніх структур тіла. Коли пацієнт піддається магнітному полю, атоми водню в його тілі виходять з рівноваги, а потім повертаються до неї, випромінюючи радіосигнали. Ці сигнали аналізуються комп’ютером, що дозволяє створити деталізовані зрізи та тривимірні зображення органів та тканин.

Які переваги методу?

  • Висока чутливість. МРТ дозволяє виявляти навіть невеликі ураження молочних залоз.
  • Відсутність випромінювання. Немає потреби у використанні рентгенівських променів, що особливо важливо для вагітних або молодих пацієнток.
  • Без стискання тканин. Це «золотий стандарт» дослідження імплантів молочних залоз.

Які недоліки методу?

  • Дорожче за інші дослідження та потребує додаткового обладнання
  • Потребує більше часу порівняно з іншими методами.

Мамографія

Мамографія використовує рентгенівські промені для створення зображення молочних залоз. Буває скринінговою (проводять у безсимптомних жінок для виявлення патології на ранній стадії) та діагностичною (більш детальна візуалізація та стадіювання утворень).

Які переваги методу?

  • Ефективність у виявленні уражень невеликого розміру та патологічних кальцинатів.
  • Швидкість – процедура зазвичай триває лише кілька хвилин.

Які недоліки методу?

  • Випромінювання. Потребує використання рентгенівських променів, що можуть проникати через тканини матері та досягати плода, особливо в першому та другому триместрах вагітності. Висока доза випромінювання може впливати на розвиток плода та збільшувати ризик виникнення патологій.
  • Обмежена чутливість. Менш ефективна для виявлення пухлин у щільній залозистій тканині. Також складно побачити ураження, розташовані на периферії молочних залоз та в пахвових ділянках
  • Болючість методу. Молочні залози стискаються між пластинами (в першу декаду менструального циклу болючість менша).
  • Обмежена візуалізація імплантів молочних залоз.

Ультразвукове дослідження молочних залоз

УЗД молочних залоз використовує звукові хвилі для створення зображення.

Як проводиться УЗД молочних залоз?

  • Відсутність випромінювання. Цей метод є безпечним для вагітних жінок та молодих пацієнток.
  • Неінвазивність. Використовуються звукові хвилі для створення зображення, не потрібні ін’єкції чи інші інвазивні процедури.
  • Висока чутливість у будь-яких тканинах. Ідеально підходить для вивчення щільної залозистої тканини молочних залоз.
  • Що показує УЗД молочних залоз ще: периферія молочних залоз, пахвових, над- та підключичних ділянок, огляд яких обмежений при інших дослідженнях.
  • Можливість вивчення тканин в реальному часі. Дозволяє динамічно вивчати рухи тканин, проводити дослідження кровотоку (КДК-кольорове допплерівське картування, мікрокровотоки).

Які недоліки методу?

  • Менша точність визначення розміру та типу пухлин у порівнянні з МРТ та мамографією. Але виявити новоутворення і запідозрити рак молочної залози на УЗД все одно вийде.
  • Коли роблять УЗД молочних залоз, результат часто залежить від того, наскільки досвідчений спеціаліст проводив дослідження.

Призначення та ефективність кожного методу та їх комбінації можуть залежати від конкретної клінічної ситуації та індивідуальних характеристик жінок.

Важливо бути уважною до себе – якщо помітили щось незвичне, не гайте часу і звертайтесь на консультацію.

А якщо скарг немає, як часто потрібно робити УЗД молочних залоз та інші обстеження? Якщо вам менше 40, раз на рік необхідно проходити УЗД, після — мамографію.

До речі, в Медичному домі Odrex розроблений щорічний жіночий Check Up, який допоможе швидко та якісно пройти комплекс обстежень.

Лікар Грибоєдова проводить УЗД у філіях на Філатова та Розкидайлівській. Зробити УЗД молочних залоз, мамографію або МРТ ви можете, записавшись за допомогою мобільного додатку, через форму на сайті або в операторів нашого кол-центру за номерами: +38 (048) 730-00-30, +38 (096) 380-30-30, +38 (063) 380-30-30, +38 (066) 380-30-30.