Скільки треба спати малечі?
Діти перших років повинні мати як нічний, так і денний сон. Вдень малюки можуть набратись сил за годину, а можуть потребувати й три – це нормально.
Немовлята і діти до 1-2 років у середньому сплять по 14-16 годин на добу.
Якщо ваш малюк переплутав день і ніч (а таке буває досить часто) – постарайтесь вдень додати активності. Натомість вночі не підтримуйте прагнення грати – увімкніть колискові або білий шум, погойдайте, прикладіть до грудей. Зрештою маля підлаштується під ритм родини.
В 3-5 років тривалість сну вже складає близько 10 годин. У 6-12 років час сну зменшується десь до 9 годин. Але якщо ваша 8-річна дитина приходить зі школи, і їй потрібен сон – нехай спить, це на користь.
Ідеально вкладати дитину близько 21.00 — 22.00 – це необхідно для вироблення гормону росту.
Що сприяє якісному сну?
- Гігієна сну. Малюк має спати в прохолодній, тихій і добре провітрюваній кімнаті.
- Самостійний сон. Краще намагатися якомога раніше вкладати дітей спати самих – це привчить малюка до відчуття простору та сприятиме міцнішому сну.
- Фізична активність впродовж дня – запорука солодкого сну. Але тільки не за 1-2 години до того, як плануєте вкладати дитину, може бути зворотний ефект.
- Білий шум або ж звуки метронома на частоті серцебиття мами можуть допомогти малюку заспокоїтись і заснути.
❕ Якщо у дитини проблеми із засинанням або сон неміцний, варто звернутися до педіатра або дитячого невролога – лікар підбере заспокійливі добавки. Самостійно ж давати препарати не варто.
У більш дорослих діток можуть з’являтися страхи, пов’язані з темрявою. Не треба ігнорувати це або ще гірше висміювати – з дитиною краще спокійно поговорити, з’ясувати, звідки цей страх та пояснити, чому боятися не варто. Це не тільки заспокоїть малюка, але й зміцнить довіру.
Наявність страху самостійного засинання і сну у дітей шкільного віку – це норма, яка пов’язана з формуванням абстрактного мислення та емоційного інтелекту.
Чим загрожує нестача сну?
- Часті захворювання. Дітки, які мають проблеми зі сном, більш вразливі до сезонних хвороб.
- Гормональні порушення. Під час сну виробляються важливі для організму гормони – неякісний сон може спричинити ендокринні проблеми.
- Зайва вага. Дефіцит сну негативно впливає на гормони, які регулюють відчуття голоду й ситості.
- Порушення стулу. У малюків, які погано сплять, частіше виникають закрепи.
- Порушення пам’яті та проблеми з концентрацією.
- Роздратованість, апатія, погіршення поведінки тощо.
Записатись на консультацію Любові Бориславівни можна через форму на сайті, за допомогою мобільного додатку або в операторів нашого кол-центру за номерами: +38 (048) 730-00-30, +38 (096) 380-30-30, +38 (063) 380-30-30, +38 (066) 380-30-30.