Запись на консультации и диагностику, результаты исследований и акции — в мобильном приложении!

Що таке холецистит та як з ним жити? Інтерв’ю хірурга, ендоскопіста Івана Бескровного на Першому міському

Холецистит – це запалення в жовчному міхурі. Хвороба «повідомляє» про себе болем у правому підребер’ї. Зазвичай запальний процес провокує неправильне харчування, саме тому загострення хвороби часто відбувається після святкових застіль. Але тригером може стати і стрес, оскільки цей фактор серйозно впливає на кровопостачання органів, зокрема і жовчного міхура – він набрякає та запалюється.

Коли пацієнт, у якого є камені в жовчному, починає заїдати стрес, об’єм жовчі збільшується, камені починають переміщуватись та дряпати стінки міхура. При цьому чим жирніша та гостріша їжа, тим більше жовчі. І тим більше ризику для здоров’я.

А звідки камінці у жовчному?

  • неправильне харчування,
  • наявність каменів у родичів – спадковий фактор грає важливу роль,
  • вагітність.

Що робити, якщо є проблеми з жовчним?

Якщо в міхурі виявили камені, то рано чи пізно вони дадуть про себе знати. Щоб не допустити ускладнень, зокрема і холециститу, варто подумати про видалення жовчного міхура. В Медичному домі Odrex таку операцію проводять лапароскопічно, тобто з маленькими проколами, завдяки чому пацієнти перебувають в стаціонарі лише 2 дні. Після втручання вони дотримуються дієти протягом місяця, а потім повертаються до звичного способу життя.

Якщо ж проігнорувати камені та допустити запалення, ситуація може розгорнутись аж до перитоніту – стану, який вимагає термінової операції відкритим методом з широким розрізом. Таке втручання потребує тривалого післяопераційного відновлення.

Якщо проблем з жовчним немає, то варто спостерігатись у сімейного лікаря та щонайменше раз на 5 років робити УЗД черевної порожнини.

Записатись на консультацію хірурга, ендоскопіста Івана Бескровного ви можете за допомогою мобільного додатку Odrex, через форму на сайті або в операторів нашого кол-центру за номерами: +38(048) 730-00-30, +38 (096) 380-30-30, +38 (063) 380-30-30, +38 (066) 380-30-30.