Запись на консультации и диагностику, результаты исследований и акции — в мобильном приложении!

Що треба знати про аневризми головного мозку? Консультує нейрохірург Владислав Свєтлицький

Аневризма головного мозку – це патологічне утворення на артерії. Воно являє собою випинання – таке собі слабке місце, яке в будь-яку секунду може опинитися під ризиком розриву. Але відтепер в Odrex проводяться, в тому числі, ендоваскулярні втручання при аневризмі. Тож про хворобу та її подолання розповідає нейрохірург Владислав Свєтлицький.

Звідки беруться аневризми головного мозку?

Це здебільшого вроджена хвороба, яка ніяк себе не проявляє аж до самого розриву, внаслідок якого трапляється крововилив. Якщо у близьких родичів було діагностовано це захворювання, є сенс записатися на прийом до лікаря та проконсультуватись щодо доцільності діагностики.

Втім бувають і симптомні аневризми – але тільки тоді, коли сягають 2-3 см і більше (частіше вони не більше 1 см). Тоді випинання поводяться, як пухлини, тиснуть на тканину мозку, і викликають неврологічний дефіцит. Але це дуже рідкісне явище.

Чим небезпечні аневризми?

Оскільки аневризми трапляються частіше на великих та дуже важливих артеріях, масштаб потенційного крововиливу досить масивний, а відтак і ризики для життя та здоров’я людини серйозні.

Буває таке, що крововилив маленький, але це не означає, що небезпеки немає – якщо він стався один раз, обов’язково станеться повторно. І от вже другий раз буде за гіршим сценарієм. Саме тому дуже важливо виконувати всі вказівки лікаря і не відмовлятися від терапії – категорично протипоказаний стрес та фізична активність, допоки джерело кровотечі не закриють.

Серед можливих ускладнень також – вазоспазм. На тлі того, що стався крововилив, і кров починає подразнювати рецептори, сильно скорочуються судини. Тоді до мозку потрапляє недостатньо крові. Це стан профілактують у лікарнях за допомогою препаратів, які розширюють судини.

Як саме відбувається лікування?

Це суто механічна проблема, яку потрібно усунути оперативним втручанням. При ендоваскулярному втручанні аневризму за допомогою спеціальних провідників необхідно заповнити койлами (це такі спеціальні спіральки), які зупиняють в ній кровотік та тромбують.

Також є відкритий спосіб, коли роблять невелику трепанацію, знаходять ушкоджену судину та накладають на аневризму спеціальну кліпсу, яка перетискає ії та виключає з кровотоку.

Кожен з методів має свої переваги та недоліки. До прикладу, ендоваскулярний (закритий метод) швидший за часом, безпечніший щодо ускладнень, але є певні випадки, коли доцільно обирати саме відкриту хірургію – і останнє слово тут за лікарем. Звичайно, після детального обстеження та зважування всіх «за» та «проти».

Записатись на консультацію Владислава Петровича ви можете за допомогою мобільного додатку, через форму на сайті або в операторів нашого кол-центру за номерами: +38 (048) 730-00-30, +38 (096) 380-30-30, +38 (063) 380-30-30, +38 (066) 380-30-30.