Запись на консультации и диагностику, результаты исследований и акции — в мобильном приложении!

Температура у дітей

Підвищена температура – найчастіше це захисна реакція імунної системи на збудників інфекційних хвороб. Таким чином організм намагається їх подолати, і часто – успішно. Втім, крім позитивного впливу на одужання малюка, підвищена температура несе й певні ризики.

Яку температуру у дитини вважати високою?

Оскільки у дітей співвідношення ваги до площі тіла вища, ніж у дорослих, то поняття «нормальна температура» відрізняється для різного віку. Також впливає на цю різницю і те, що у дітей швидший метаболізм.

В середньому, норма температури у дитини становить 37.0°C, верхня межа становить 37.7°C. У немовлят – середня 37,5°C, верхня межа норми – 38.0°C.

Яка температура вважається підвищеною для дітей різного віку при ректальному вимірюванні?

  •  у новонароджених до 3 місяців – від 38,0°C,
  •  у дітей від 3 до 36 місяців – від 38.5°C,
  • у дітей старшого віку (і в дорослих також) – вище 37.8°C.

Не варто орієнтуватися лише на показники термометра – важливим фактором також є самопочуття дитини. Якщо малюк активний, у нього гарний настрій, температура без симптомів, то треба спостерігати. Якщо ж помітили значну кволість (навіть, якщо позначка термометра нижча за нижній поріг), можна дати дитині жарознижувальне. В разі, якщо наявні й інші симптоми, наприклад, у дитини пронос і температура, то варто проконсультуватись з лікарем – це може бути ознакою бактеріальної інфекції.

Чим небезпечна висока температура у дитини?

Значне підвищення температури тіла може мати неприємні наслідки для організму маля:

  • зневоднення,
  • підвищення метаболізму,
  • збільшення споживання кисню,
  • фебрильні судоми.

Особливо уважними варто бути батькам тих дітей, які мають захворювання серця та легень.

Що робити, якщо у дитини температура?

Методами зниження температури є рясне пиття, провітрювання та підтримка вологості в приміщенні. Питання, яке найбільше хвилює батьків – чи можна купати дитину при температурі? Відповідь завжди залежить від стану дитини. Якщо вона активна – заборони немає. Можна зробити воду на 1 градус нижче, ніж температура тіла дитини – таким чином вона буде краще знижуватися.
Безпечні жарознижувальні для дітей – ібупрофен та парацетамол, які розраховуються відповідно до маси тіла. Помилково орієнтуватися лише на вік – ключовою у дозуванні є саме вага. Тобто для діток до 20 кг важливо кожного разу розраховувати дозування.

Що робити, якщо у дитини не падає температура після жарознижувального?

Не варто очікувати, що пігулка швидко знизить стовпчик термометру до 36.6. В нормі жарознижувальне має збити 1 градус. Однак якщо за годину після прийому препарату у дитини не збивається температура, варто оцінити температуру і вологість приміщення, роздягнути дитину, а також перевірити, чи достатньо води вона випиває.

Не варто займатись самолікуванням, обов’язково звертайтесь до лікаря!

Якщо ж дитині стає гірше, температура не знижується попри прийом ліків, з’являються судоми або інші ускладнення, необхідно терміново викликати бригаду швидкої допомоги!

Чи можна годувати грудьми при температурі? Так! Якщо температура у жінки, яка годує грудним молоком, не варто перейматися – на якість молока це не впливає. Єдине, що маля може нервувати через слабший потік молока, тож треба частіше змінювати груди при годуванні.

Що не можна робити, якщо у дитини температура?

Заборонено самостійно без призначення лікаря внутрішньом’язово вводити аналгін з димідролом, но-шпу або аспірин (останній взагалі не призначений для дітей, оскільки може спричинити розвиток синдрому Рея).

В жодному разі не можна вдаватися до таких народних методів:

  • розтирання спиртом (або горілкою) – спирт випаровується та дійсно знижує температуру. Однак виникає озноб, який організм сприймає як необхідність збільшити температуру, тож замість одужання виходить зворотний ефект. До того ж, агресивний розчин може спричинити опіки та дерматити.
  • розтирання оцтом – ніжна шкіра малюка має великі поглинальні властивості, тож дитина може отримати сильну інтоксикацію.

Чому варто звернутися до Медичного дому Odrex?

  • Доказовий підхід до діагностики та лікування. Жодних неперевірених методів та «фуфломіцинів».
  • Вміння працювати з дітьми. Педіатри знають, як заспокоїти дитину та перетворити прийом на гру, щоб у дитини не виникло зайвих страхів.
  • Комфортні умови. Консультації без черг та довгого очікування – прийоми здійснюються за попереднім записом (крім випадків ургентного звернення).

Отзывы