Запись на консультации и диагностику, результаты исследований и акции — в мобильном приложении!

УЗД судин нижніх кінцівок: відповідаємо на найпоширеніші питання

Ультразвукове дослідження – один із найпоширеніших та найдоступніших методів обстеження, що базується на проникненні звукових хвиль у тканини, які потім повертаються до ультразвукового апарату, де обробляються і відображаються на екрані як зображення. Це допомагає лікарю без внутрішніх втручань дослідити внутрішні органи, в нашому випадку – судини ніг: оцінити анатомію артерій та вен, стан стінок, побачити ознаки атеросклерозу, тромбозу, оцінити розвиток варикозу та інших судинних захворювань.

Про те, як проходить ця процедура, кому і навіщо її призначають, розповідає лікар ультразвукової діагностики Ольга Волошина.

Що таке УЗД, доплер та дуплекс?

Якщо йдеться про дослідження судин, зазвичай під УЗД мається на увазі дуплексне сканування – метод, що поєднує в собі доплерографію та сканування судин, в результаті якого виходить двомірне (дуплексне) зображення. На ньому можна побачити анатомічні особливості, структурні зміни стінок судин та оцінити кровотік по них.

  • Класичне УЗД (так званий В-режим) дає змогу побачити анатомічні особливості та структурні зміни стінок судин. Результатом такого методу є чорно-біле зображення.
  • Доплерівське дослідження – це спеціальний ультразвуковий метод, за допомогою якого оцінюється рух крові по судинах. Потоки крові забарвлюються у різні кольори, в залежності від напрямку крові: якщо потік направлений в напрямку датчика, зображення буде червоного кольору, і навпаки, від датчика – синього.

Кому показано проведення УЗД нижніх кінцівок?

Пацієнту потрібне УЗД судин при таких симптомах:

  • біль в м’язах
  • набряки
  • варикозно розширені вени
  • відчуття важкості, оніміння
  • судоми
  • рани на ногах (виразки), які не загоюються.

Також УЗД призначають пацієнтам, які страждають на гіпертонічну хворобу, цукровий діабет 1 та 2 типів, захворювання серця, зокрема, мають підвищений рівень холестерину в крові тощо.

Як проходить процедура?

Ультразвуковий датчик надсилає нешкідливі безболісні звукові хвилі через шкіру в тіло, вони високочастотні, тому пацієнт їх не відчуває. Хвилі відбиваються від рухомих клітин крові, чим викликають зміну частоти. Ультразвуковий датчик виявляє ці зміни, апарат УЗД записує їх та перетворює на зображення чи графіки для перегляду на екрані.

Це безпечно?

УЗД – абсолютно безпечне, безболісне дослідження, яке не несе променевого навантаження, його можна проводити навіть вагітним та дітям. Обмежень по кількості проведення немає.

Якщо вам потрібна консультація судинного хірурга та УЗД судин, повідомте про це наших адміністраторів: вони запишуть всі процедури на один день, щоб ви не витрачали час. Для запису заповніть форму на сайті, в мобільному додатку або зателефонуйте за номерами: +38 (048) 730–00–30, +38 (096) 380–30–30, +38 (063) 380–30–30, +38 (066) 380–30–30.