Запись на консультации и диагностику, результаты исследований и акции — в мобильном приложении!

В мене знайшли поліп матки. Що робити? Консультує акушер-гінеколог Вікторія Бокарева

Видаляти поліп або не варто? Це питання турбує кожну пацієнтку, якій довелось почути від гінеколога діагноз «поліп матки». Такі ділеми ми радимо вирішувати тільки індивідуально з лікарем. Натомість разом з хірургом-гінекологом Вікторією Бокаревою розповідаємо про деякі деталі хвороби, які варто знати всім дівчатам.

Звідки беруться поліпи, і що буде, якщо не лікуватись?

Причини виникнення поліпів можуть бути різними: гормональні збої, інфекційні хвороби, запалення внутрішніх статевих органів, ожиріння, цукровий діабет, хвороби щитоподібної залози тощо. Вони часто розвиваються не виказуючи себе симптомами. Саме тому цей недуг – вагомий аргумент відвідувати гінеколога вчасно, навіть якщо нічого не турбує. Бо якщо запустити хворобу, можуть розвинутись ускладнення, які вже точно не минуть непомітно.

Поліпи можуть спричиняти мажучі міжменструальні сукровичні виділення зі статевих шляхів, маткові кровотечі, а відтак і анемію. Також саме вони – часта причина порушення менструального циклу і як можливий наслідок — неможливість завагітніти. Ще одна неприємність, яку можуть нести утворення – онкологія (і хоча переродження новоутворення на злоякісне буває вкрай рідко – буквально 1-2% випадків, списувати цю небезпеку не варто).

Чи можна вилікувати поліпи без операції?

Це скоріше виняток, ніж правило, але все одно, якщо випадок дозволяє, гінеколог скоріше за все спробує вилікувати новоутворення консервативно перед тим, як відправляти пацієнтку на операційний стіл.

Обовʼязково для підтвердження діагнозу поліпу ендометрію пацієнтці варто зробити УЗД органів малого тазу у першу фазу менструального циклу (до 10 дня).

Якщо діагноз підтверджено, і лікування не дало ефекту, то лікар запропонує операцію. Якщо це сталось, раджу не поспішати панікувати – видалення поліпів в сучасних умовах малоінвазивне, малотравматичне, малокровне та безболісне.

Як ми видаляємо поліпи в Медичному домі?

В матку вводимо гістероскоп, який точно визначає розмір, характер та локалізацію новоутворення. Далі видаляємо поліп з його ніжкою за допомогою спеціальної петлі. Операція ювелірна, але це не означає, що складна: сучасне обладнання дозволяє проводити втручання при 10-кратному збільшенні, а це гарантує точність роботи хірурга.

Після операції поліп відправляємо на гістологічне дослідження, щоб упевнитись, що новоутворення не злоякісного характеру.

На що чекати після операції?

Оскільки операція проводиться через природний отвір, шрамів та травм вона по собі не залишає. Лікар випише подальше лікування, залежно від першопричини виникнення поліпу і відправить додому в задовільному стані в той саме день, коли провели втручання. Період реабілітації після такої операції мінімальний.

Записатись на консультацію Вікторії Сергіївни ви можете за допомогою мобільного додатку, через форму на сайті або в операторів нашого кол-центру за номерами: +38 (048) 730-00-30, +38 (096) 380-30-30, +38 (063) 380-30-30, +38 (066) 380-30-30.