Запись на консультации и диагностику, результаты исследований и акции — в мобильном приложении!

Варвара Сидорівна Пітель: військовий фельдшер, операційна сестра та наша пацієнтка

У День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні хочемо поділитися з вами історією Варвари Сидорівни Пітель — військового фельдшера, що пройшла Другу світову, операційної медсестри, чудового оповідача та нашої пацієнтки.

За часів війни Варвара Сидорівна відважно надавала медичну допомогу пораненим та захворівшим, проводила великі профілактичні заходи,її відзначено за подвиги: 29.10.1944 під сильним вогнем вона надала першу допомогу чотирьом важкопораненим та евакуювала їх, згодом, 30 та 31.10.1944 під час боїв, під вогнем, вивела із зони обстрілу п’ять важкопоранених, і надала їм медичну допомогу.

Варвара Сидорівна розповіла нам лише частку з великої кількості своїх історій — про війну, про першу медичну допомогу, про те, як згодом медицина змінювалась на її очах і про любов до свого діла.

Наразі Варварі Сидоровні 98 років, вона – пацієнтка завідуючого хірургічним відділенням №1, судинного хірурга Олександра Смірнова. Разом з Олександром Борисовичем бажаємо їй міцного здоров’я, пам’ятаємо та вшановуємо історії Другої світової!