Запись на консультации и диагностику, результаты исследований и акции — в мобильном приложении!

Все, що варто знати про апендицит у дитини. Консультує дитячий хірург Михайло Тернавський

Гострий апендицит у дітей не є рідкістю і може зустрічатись у всіх вікових групах. Клінічний перебіг захворювання у дітей важчий, ніж у дорослих, тому при перших проявах апендициту — необхідно звернутись до фахівця. В Медичному домі Odrex невідкладні операції дітям та дорослим проводяться щоденно та цілодобово.

Чому апендицит — не привід панікувати батькам, а також про особливості виникнення апендициту у дітей, симптоми та лікування захворювання нам розповів дитячий хірург Медичного дому Odrex — Михайло Тернавський.

Ризики, про які потрібно знати

Апендицит — це неспецифічна патологія апендиксу запального характеру, яка виникає через ряд несприятливих внутрішніх чинників.Головна небезпека цього захворювання пов’язана зі складністю ранньої діагностики, тоді як його запущена форма загрожує серйозними ускладненнями, зокрема перитонітом. Єдиним доведеним методом лікування гострого апендициту залишається видалення відростка хірургічно.

Як проводять діагностику?

Поставити діагноз у перші години не так просто. Симптоматика цієї хвороби оманлива, адже під прояви апендициту підходить чимало інших патологій: кишкові розлади, запалення сечових шляхів, печінкові та ниркові кольки. Тому фахівець насамперед відправляє маленького пацієнта на лабораторні аналізи та УЗД черевної порожнини.

Поставитися з увагою до симптомів

Гострий апендицит, як правило, зустрічається у дітей старше 3-х років і розвивається досить швидко: так, активна і здорова дитина раптово починає відмовлятись від їжі, скаржитись на погане самопочуття та біль у животі. Може додатись температура, нудота, блювання. При цьому сама хвороба розвивається поетапно: запалення починається точково, в одній ділянці апендиксу і поступово поширюється по всій площі органу. Швидкість розвитку подій залежить від реактивних здібностей організму чи, простіше, від імунітету.

Правила реагування

Ваше завдання – не пропустити тривожні симптоми та звернутись до лікаря вчасно.

  • Вас повинні насторожити: локальний біль у зоні біля пупка та правої здухвинної області, ниючий характер болю, підвищення температури, нудота, діарея (необов’язкові симптоми).
  • Навіть незначний, але нав’язливий біль, який не відпускає понад 2-3 годин – завжди привід звернутись до лікаря.
  • Спроби самостійно пальпувати хворобливі ділянки не допоможуть встановити діагноз, але доставлять додатковий дискомфорт дитині.
  • Не панікуйте і будьте готові до можливого хірургічного втручання: що швидше проведуть операцію, то краще. Діти швидко відновлюються після видалення апендикса, а використання сучасного лапароскопічного методу дозволяє залишити стаціонар через 1-2 дні.

Нагадуємо вам, що Дитячий стаціонар Одрік приймає дітей від 1 місяця та спеціалізується, в тому числі, на хірургії, інтенсивній терапії та екстрених випадках. Усі палати й лікувальні кабінети адаптовані до потреб дітей, операційні укомплектовані спеціальними педіатричними інструментами і якісними витратними матеріалами.

Ви можете записатись на консультацію Михайла Тернавського через форму на сайті, через мобільний додаток або за номерами: +38 (048) 730–00–30, +38 (096) 380–30–30, +38 (063) 380–30–30, +38 (066) 380–30–30.

Невідкладні операції дітям ми проводимо в будь-який день, цілодобово. Нагадуємо вам, що приймальне відділення Odrex знаходиться за звичною адресою: Розкидайлівська, 69/71. До приймального відділення ви можете звернутись як напряму, так і через будь-яку службу швидкої допомоги.