Всесвітній день анестезії

Всесвітній день анестезії (World Anaesthesia Day) щорічно відзначається 16 жовтня в багатьох країнах світу.

Анестезіолог — лікар, який позбавляє людину від болю, забезпечує пацієнту комфорт у вигляді благополучного входження в сон та післяопераційного пробудження. Ми заглянули до операційної, аби побачити анестезіолога в дії — невеликий репортаж про проведення анестезії ви можете побачити нижче.

Безпека пацієнта, запобігання несприятливих наслідків або пошкоджень під час лікування або зменшення шкоди в разі їх настання, — головне завдання анестезіолога. Під час операції він стежить за диханням, неврологічним статусом, нейром’язовим блоком, електролітами та метаболізмом, коагуляцією та гемостазом, гемодинамікою та кровообігом, температурою, глибиною анестезії — тобто, повинен бути майже всевидячим. Успіх кожної операції у величезній мірі залежить від уміння та майстерності лікаря, який рятує людину від болю і дає можливість хірургам в спокійній обстановці усунути причину захворювання.

Досвідчений анестезіолог завжди знайде потрібні слова, для того щоб розвіяти хвилювання пацієнта, підбадьорити та пояснити, що анестезія є надійним і необхідним захистом під час операції.

У Стародавній Греції в якості знеболювання використовували корінь мандрагори — отруйної рослини, яка здатна викликати галюцинації і важкі отруєння, аж до летального результату. У Стародавньому Єгипті для знеболювання користувалися цикутою. На жаль, після такого знеболювання до операції доживали не всі. Згодом все змінилось, з’явилась анестезія, якою ми її тепер знаємо: знеболення, засинання, знерухомлення і безліч інших параметрів.

Минуло багато часу до того, як анестезія стала загальновизнаною практикою: тільки після того, як королева Вікторія зажадала, щоб її восьмі пологи пройшли за допомогою анестезії, громадськість нарешті прийняла роботу анестезіологів і анестезистів.

У цей день ми вітаємо і дякуємо за відмінну роботу всіх анестезіологів і анестезистів Медичного дому Odrex! Бажаємо здоров’я, твердої впевненості в собі і в своїх силах!

Нагадуємо, що приймальне відділення Медичного дому Odrex працює 24/7.