Запись на консультации и диагностику, результаты исследований и акции — в мобильном приложении!

Всесвітній день боротьби з ожирінням. Консультує Віталій Русаков

4 березня ми традиційно відзначаємо Всесвітній день боротьби з ожирінням. В цей день заведено проводити заходи для привернення уваги до проблеми ожиріння, ознайомлення людей з методами боротьби та лікування цієї хвороби, а також заохочення людей приймати практичні рішення, які допоможуть досягти та підтримувати здорову вагу.

Чому це надважливо, нам розповідає завідувач хірургічним відділенням №2, хірург, ендоскопіст, баріатричний хірург Odrex — Віталій Русаков.

Деякі факти про ожиріння:

Відповідно до опублікованих даних світових спільнот Міжнародної федерації хірургії ожиріння та метаболічних розладів (IFSO) спільно з Американським товариством метаболічної та баріатричної хірургії (ASMBS):

  • Ожиріння пов’язане з понад 40 іншими захворюваннями, такими як діабет 2 типу, хвороби серця, інсульт, деякими видами раку, та є однією з основних причин передчасної смерті, якої можна уникнути вчасно розпочавши лікування.
  • Баріатрична хірургія є найефективнішим методом лікування важкої форми ожиріння, який зберігає результати протягом тривалого часу.
  • Своєчасно проведена баріатрична операція може знизити ризик передчасної смерті пацієнта на 30-50%.
  • Протягом 6 місяців після операції пацієнти можуть втратити до 60% зайвої ваги, через 12 місяців після операції втрата зайвої ваги може досягнути 77%.
  • Порівняно зі звичайними операціями (хірургія жовчного міхура, аденотомія, заміна колінного суглоба) баріатрична хірургія має вкрай низький ризик можливих ускладнень.
  • На жаль, наразі, баріатрична хірургія використовується недостатньо. Лише від 1% до 2% пацієнтів з ожирінням в усьому світі отримують операцію зі схуднення.
  • Баріатрична хірургія допомагає у ремісії діабету, контролю глікемії, покращенні рівня ліпідів. Рівень ремісії діабету в перший, третій і п’ятий роки становив близько 40% порівняно з 12%, 5% і 5% від лише медикаментозної терапії.

 

«Порочне коло» ожиріння

Ожиріння запускає ланцюг подій, які підживлюють його власне прогресування, втягуючи людей у замкнуте коло:

  • Зайва вага обмежує рухливість і зменшує кількість калорій, які спалюються під час життєдіяльності людини та фізичної активності. Крім того, ожиріння може викликати стрес, що призводить до гормональних зрушень, які сприяють подальшому збільшенню ваги, стимулюючи апетит та посилюючи накопичення жиру.
  • Збільшення ваги порушує сон. Скорочена тривалість сну ще більше викликає гормональні зміни, які підвищують апетит і накопичення жиру.
  • Ожиріння сприяє виникненню супутніх захворювань, таких як гіпертонія, діабет, хвороби серця, остеоартрит і депресія. Лікування супутніх хвороб потребують медикаментів, які посилюють збільшення ваги, увічнюючи порочне коло ожиріння.

Як будь-яку хворобу, ожиріння краще попередити, ніж лікувати. Якщо проблема зайвої ваги викликана не захворюваннями або генетичною схильністю, то профілактичні заходи дуже прості. Достатньо контролювати харчування та його калорійність згідно з індивідуальними потребами, але також важливо приділяти увагу сну, фізичній активності та регулярним профілактичним візитам лікаря.

Існують ситуації, коли неможливо повністю контролювали вагу тіла. Лікарі Медичного дому Odrex не перший рік займаються попередженням та лікуванням ожиріння. Майже щороку ми проводимо Odrex Bariatric Meeting. Конференцію, під час якої експерти з усього світу діляться передовими знаннями пов’язаними з хірургічним лікуванням ожиріння, метаболічних розладів та цукрового діабету другого типу.

Детально про напрямок лікування ожиріння в Odrex.

Записатись на консультацію Віталія Вікторовича ви можете у операторів нашого кол-центру за номерами: +38 (048) 730-00-30, +38 (096) 380-30-30, +38 (063) 380-30-30, +38 (066) 380-30-30, через форму на сайті або у мобільному застосунку Odrex.