Запись на консультации и диагностику, результаты исследований и акции — в мобильном приложении!

Всесвітній день боротьби з ожирінням

Багато людей сьогодні стурбовані проблемами зайвої ваги, тому намагаються слідкувати за вагою, харчуванням і ведуть здоровий спосіб життя. У той самий час кількість жителів планети, які страждають від надмірної ваги або ожиріння щоденно і невпинно збільшується. Надмірне споживання їжі, малорухливий спосіб життя та порушення обміну речовин — фактори, через які в більшості випадків розвивається ожиріння.

На глобальному рівні проблема ожиріння досягла масштабів епідемії та стосується як дорослих, так і дітей, як чоловіків, так і жінок. З метою привернення уваги людей до проблеми ожиріння щорічно в усьому світі 4 березня ми відзначаємо Всесвітній день боротьби з ожирінням.

Заходи, які проводяться в цей день, розповідають про методи боротьби та варіанти лікування ожиріння, а також заохочують практичні рішення, які допомагають людям досягти та підтримувати здорову вагу.

Як будь-яку хворобу, ожиріння краще попередити, ніж лікувати. Якщо проблема зайвої ваги викликана не захворюваннями або генетичною схильністю, то профілактичні заходи дуже прості:

• пренатально — ризик ожиріння дитини залежить і від ожиріння мами під час вагітності, тому слід адекватно харчуватись і контролювати глюкозу в крові.
• в перші шість місяців життя дитини грудне годування — в пріоритеті.
• до шкільного віку уникате постійного під’їдання протягом дня та формуйте «культуру харчування»: в цому віці як ніколи важливий приклад дорослих.
• для дітей шкільного віку додається фізичне навантаження щодня, бо спорт в дитинстві дає довгостроковий позитивний ефект для всього організму. ВООЗ радить дітям не менше 180 хвилин фізичної активності на день, з яких 60 хвилин — середньої або високої інтенсивності.
• дорослі добре знають, як важливо контролювати харчування та його калорійність згідно індивідуальних потреб та затрат організму, але також важливо приділяти увагу сну, фізичній активності та регулярним профілактичним візитам лікаря.

Та все ж не завжди можливо повністю контролювали власну вагу. Лікарі Медичного дому Odrex не перший рік займаються попередженням та лікуванням ожиріння. Щорічно ми проводимо конференцію Odrex Bariatric Meeting, під час якої експерти з усього світу діляться передовими знаннями пов’язаними з лікуванням ожиріння, метаболічних розладів та цукрового діабету другого типу.

Баріатрія – напрямок, який займається причинами, попередженням та лікуванням ожиріння. Баріатрична хірургія — це малоінвазивні операції на шлунку та кишечнику, направлені на лікування ожиріння, метаболічних розладів, цукрового діабету ІІ типу.

Детально про напрямок лікування ожиріння в Odrex/

Записатись на консультацію в Медичному домі Odrex ви можете через мобільний додаток, через форму на сайті або за номером +38 (048) 730-00-30.