Запись на консультации и диагностику, результаты исследований и акции — в мобильном приложении!

Всесвітній день боротьби з вірусом папіломи людини. Консультує інфекціоніст, сімейний лікар — Анастасія Неклюдова

4 березня відзначається Всесвітній день боротьби з вірусом папіломи людини. Головна мета — привернути увагу до поширеності проблеми та показати ефективність та безпеку вакцинації, як передового методу боротьби з наслідками ВПЛ.

Про вірус папіломи людини розповідає інфекціоніст, сімейний лікар Медичного дому Odrex — Анастасія Неклюдова.

Вірус папіломи людини є найпоширенішою інфекцією, яка передається статевим шляхом. Більшість типів ВПЛ не викликають серйозних проблем зі здоров’ям (всього відомо близько 200 видів), проте 14 типів ВПЛ є онкогенними та можуть призвести до ВПЛ-асоційованого раку та інших захворювань.

99% випадків раку шийки матки асоційовані з ВПЛ, 70% з яких припадає на 16 та 18 тип ВПЛ. За даними досліджень, при несприятливому прогнозі, рак шийки матки може розвинутись за 20 років під первинного інфікування.

Позбутися віруса з організму людини неможливо, адже на сьогоднішньому етапі розвитку науки специфічного противірусного лікування ще не існує. Зі збільшенням віку ризики нового інфікування зменшуються, що може бути пов’язано з появою постійного статевого партнера. Після 30 років виявлений ВПЛ найчастіше пов’язаний із реактивацією раніше набутої інфекції. Прояви ВПЛ можуть бути різними, включно з утворенням папілом (бородавок), однак вірус може й не мати клінічних проявів тривалий час.

Захворюваність на види раку, пов’язані з ВПЛ, зростає. Але, не дивлячись на просування медицини у сфері лікування онкологічних захворювань, варто пам’ятати, що попередити захворювання завжди краще, ніж лікувати.

Профілактика інфікування ВПЛ включає в себе:

  1. Сексуальну освіту — програми громадського здоров’я, спрямовані на формування здорової сексуальної поведінки.
  2. Профілактичні огляди — не рідше ніж 1 раз на 2-3 роки.
  3. Щеплення — найкраще до початку статевого життя, але є рекомендованим і після.

З Анастасією Сергіївною можна укласти декларацію за програмою НСЗУ.

Записатись на консультацію Анастасії Неклюдової ви можете через мобільний додаток, через форму на сайті або за номерами +38 (048) 730–00–30, +38 (096) 380–30–30, +38 (063) 380–30–30, +38 (066) 380–30–30.