Запись на консультации и диагностику, результаты исследований и акции — в мобильном приложении!

Всесвітній день псоріазу: одужання разом з соціальною адаптацією

Щорічно, 29 жовтня, у світі відмічають Всесвітній день псоріазу. Минулого року, Міжнародна федерація асоціацій псоріазу IFPA нарахувала понад 125 мільйонів людей, що мають цей діагноз. Контакт з вашим лікарем та доказовий підхід до лікування дозволяють увійти до стійкої ремісії та більше не соромитись. Детальніше про це захворювання розповість частина команди дерматологів Медичного дому Odrex: дерматовенерологи Андрій Демський, Ганна Федусь та онкодерматолог Юлія Теплюк.

Характер захворювання

Псоріаз — запальне захворювання, яке найчастіше проявляється у вигляді папул або бляшок з чіткими кордонами і поверхневим сріблястим лущенням. Загострення може супроводжуватися сверблячкою різного ступеня вираженості. Через видимі прояви дерматологічного захворювання більшість пацієнтів отримують ще й психологічний дискомфорт.
Характер захворювання полягає у надмірному розростанні клітин, що містяться в епідермісі шкіри. Тобто порушується механізм поділу клітин. В нормі ці клітини — кератоцини — відповідають за захисну функцію шкіри. Під час поділу вони мігрують до поверхні епідермісу, там утворюють роговий шар та злущуються. Цей процес має йти поступово, близько місяця. А при псоріазі клітині діляться швидко, ніби скажені, тому ороговілі частинки накопичуються надмірно та не встигають злущуватись. Так і виникають зовнішні прояви хвороби.

Спровокувати розвиток можуть доволі різні чинники, наприклад, інфекційні захворювання чи тривалий прийом певних лікарських препаратів. Велика ймовірність передати псоріаз у спадок. Або створити сприятливі умови через часті стреси та нервозність.

Дерматовенерологи Андрій Демський, Ганна Федусь та онкодерматолог Юлія Теплюк

Неоднозначність варіантів лікування

Якби все було легко та просто, але повністю вилікувати псоріаз досі неможливо. Існує кілька клінічних форм псоріазу, стадій поширеності та тяжкості перебігу. Кожен з цих ключових моментів впливає на вибір лікування. Чарівної пігулки на будь-який випадок немає, і потрібна підтримка професіоналів. Прогнози у кожному випадку дійсно непередбачувані і суто індивідуальні. Тому такий підхід потрібен і до лікування пацієнтів.

При легкому перебігу і відсутності поширеної форми псоріазу застосовується зовнішня терапія, а при середньому, середньотяжкому і тяжкому перебігу — системна терапія.
Більш сучасним методом лікування є застосування біологічної терапії, яка досить поширена в застосуванні в розвинених країнах усього світу і активно застосовується. Якщо запалення не приборкати, хвороба набирає агресивніші оберти, площа ураження збільшується, симптоматика в цілому погіршується. Адже хвороба вражає й шкіру голови, нігті та навіть суглоби.

При доказовому підході до лікування вдається позбутись видимих проявів та домогтись ремісії, але у подальшому потрібно уважніше ставитись до свого стилю життя та уникати певних тригерів хвороби. Індивідуальні рекомендації дерматолог дасть за результатами консультації.

Записатись на консультацію можна через мобільний додаток, через форму на сайті або за номерами +38 (048) 730-00-30, +38 (096) 380-30-30, +38 (063) 380-30-30, +38 (066) 380-30-30.