Запись на консультации и диагностику, результаты исследований и акции — в мобильном приложении!

Як пов’язані сон та короткозорість? Пояснює офтальмолог Марія Питомець

Короткозорість, або міопія – це стан, коли людина чітко бачить предмети, які знаходяться близько, але предмети на відстані їй здаються нечіткими. Вважається, що міопія пов’язана з генетикою, способом життя, навантаженням на зір тощо. Також на якість зору неабияк впливає сон. Як це пов’язано, пояснює офтальмолог Марія Питомець.

Як «недосип» впливає на зір?

Нестача сну може негативно вплинути на зір та загальне здоров’я очей, спричиняючи такі симптоми:

 • Сухість очей
  Під час сну виробляється слізна рідина, яка зволожує очі. Дефіцит сну може зменшити вироблення сліз, що призводить до відчуття сухості та подразнення в очах.
 • Підвищена чутливість до світла
  Недосип може зробити очі більш чутливими до яскравого світла, що може викликати дискомфорт у яскраво освітлених приміщеннях або на сонці.
 • Почервоніння очей
  Через недостатнє вироблення сліз та підвищену втому очі можуть стати червоними та подразненими.
 • Проблеми з фокусуванням зору
  Втома та нестача сну можуть утруднити фокусування очей, особливо при переході з одного об’єкта на інший або при спробі зосередитись на чомусь на близькій відстані.
 • Подвійний зір або розмитість зору
  Екстремальна втома може призвести до тимчасового подвійного або розмитого зору, оскільки організм намагається синхронізувати роботу обох очей.
 • Підвищене моргання або спазми повік (миокимія)
  Втомлені очі можуть спричинити більш часте моргання або навіть легкі спазми повік, які зазвичай є нешкідливими, але можуть відволікати та дратувати.
 • Головний біль, пов’язаний із напруженням очей
  Нестача сну може збільшити напруження очей, особливо під час читання або роботи за комп’ютером, що може призвести до головного болю.

Забезпечення достатньої кількості якісного сну є ключовим фактором у підтримці здоров’я очей та може допомогти уникнути цих симптомів. Зазвичай для того, щоб виспатись, достатньо 7-9 годин.

Чи може бути «забагато сну»?

Занадто довгий сон також може призводити до негативних наслідків для зору, наприклад, до зниження циркуляції крові до очей, набряків навколо очей та порушень циркадних ритмів.

А чи впливає зір на сон?

З іншого боку, якість зору також може впливати на сон. Зокрема, люди з міопією можуть гірше спати через порушення циркадних ритмів, спричинені неправильним сприйняттям світла.

Напруження очей від тривалого використання електронних пристроїв без належної корекції зору також може негативно впливати на сон, спричиняючи затримку засинання або переривання сну.

Записатись на консультацію Марії Олександрівни можна через форму на сайті, через мобільний додаток або в операторів нашого кол-центру за номерами: +38 (048) 730-00-30, +38 (096) 380-30-30, +38 (063) 380-30-30, +38 (066) 380-30-30.