Запись на консультации и диагностику, результаты исследований и акции — в мобильном приложении!

Як позбавитись геморою за допомогою лазерних технологій? Розповідає хірург-проктолог Odrex на Філатова — Михайло Галімон

Лазерне лікування геморою доступне в Багатопрофільній лікарні на Філалова, а про його переваги й особливості розповідає хірург-проктолог Михайло Галімон.

На початкових стадіях гемороїдальної хвороби лазер можна використовувати для малоінвазивного втручання. Завдяки своїм фізичним властивостям, лазер має чудову здатність вапоризації варикозно розширеного гемороїдального вузла з мінімальним поширенням енергії на найближчі тканини. Це дуже важливо при лікуванні геморою:

  • процедура проводиться без розтину періанальної шкіри, тому післяопераційний біль менше, ніж при традиційних методах.
  • час післяопераційного перебування в палаті зведений до мінімуму.
  • поєднання з протоколами швидкого відновлення (Fast-track) дозволяє виписати пацієнта на наступний день після операції.

Як проходить процедура?

Лазерний світловод через невеликий прокол заводиться всередину гемороїдального вузла, тканини та судини пошкоджуються та руйнуються зсередини. За рахунок цього вдається уникнути відкритої рани в анальному каналі. Промінь начебто «випаровує рідину» із зони операції. Фізичні властивості лазера мають переваги в порівнянні з іншим обладнанням, хоч і не зменшують больовий синдром після операції. Втім, рани після лазерного впливу гояться з меншим набряком та мінімальною запальною реакцією організму.

Так, будь-яка процедура — це в деякому роді травма, але лазерна енергія, на відміну від інших електрохірургічних інструментів, не призводить до утворення опікової поверхні рани, оскільки високоенергетичні лазерні імпульси впливають на тканини дуже короткий час. Реабілітація після такої процедури відбувається легко, проте вона не гарантує 100% відсутності рецидиву.

При 3-4 стадіях захворювання малоінвазивне лазерне втручання найчастіше неефективне. Тому в таких випадках лазер використовують лише як вид хірургічної енергії для видалення вузлів.

І звісно, лазерне лікування геморою економить не лише час пацієнта, але й кошти.

Якщо вас турбують симптоми та ознаки геморою: виділення крові, невеликої кількості слизу, свербіж та подразнення тканин заднього проходу, відчуття неповного випорожнення кишківника — це привід звернутись на консультацію до проктолога для діагностики та вибору оптимального методу лікування.

Записатись на консультацію Михайла Михайловича можна через форму на сайті, через мобільний додаток або в операторів нашого кол-центру за номерами: +38 (048) 730-00-30, +38 (096) 380-30-30, +38 (063) 380-30-30, +38 (066) 380-30-30.