Обставини бувають різні. Але ідеально, якщо пара приходить за 3 місяці до запланованого настання вагітності до акушера-гінеколога.
Для чого це?
- гінеколог проконсультує щодо особливостей протікання майбутньої вагітності,
- призначить фолієву кислоту та інші вітаміни й мінерали (самостійно це робити не варто, бо треба правильно розрахувати дозу),
- призначить тести й аналізи, щоб в разі чого виявити безсимптомні захворювання (лікувати їх під час вагітності буде трохи складніше).
І так, все це має пройти не лише мама, а й тато – перевірити здоров’я майбутньому батьку не завадить.
Важливо. Якщо у вашому сімейному анамнезі є хромосомні хвороби, обов’язково треба проконсультуватись з генетиком.
А якщо вже пізно починати ранню підготовку?
Якщо жінка під серцем вже має нове життя, то пропонуємо не затягувати із візитом до акушера-гінеколога. Радимо поділитись з лікарем теплою звісткою якомога раніше, дуже бажано не пізніше 11 тижня, щоб не пропустити важливий скринінг.
Які скринінги має проходити майбутня мама?
- В період з 11 тижнів і 1 дня до 13 тижнів і 6 днів – скринінг на хромосомні патології у плода. Жінка має зробити УЗД та кров з вени на гормони у дитини.
Ризик таких хвороб визначається за товщиною комірцевого простору та кістки носа, через які можна запідозрити, чи є в дитини синдром Дауна.
Важливо провести перевірку саме в цей період, адже пізніше вже немає норм з товщини комірцевого простору.
- Період з 18 тижнів до 21 тижня й 6 діб – перевірка розвитку органів та систем у плода.
В цей період можна виявити пороки серця або інші патології, несумісні з життям.
Це два найважливіших скринінга, які треба проходити абсолютно всім вагітним. Індивідуальні діагностику лікар підбере на консультації.
До лікаря Афанасьєвої можна стати на облік з приводу вагітності. Записатись на консультацію до Каріни Володимирівни можна за допомогою мобільного додатку , через форму на сайті або в операторів нашого кол-центру за номерами: +38 (048) 730-00-30, +38 (096) 380-30-30, +38 (063) 380-30-30, +38 (066) 380-30-30.