Запись на консультации и диагностику, результаты исследований и акции — в мобильном приложении!

Знаєте, які вітаміни необхідні новонародженому? Розповідаємо все, що треба знати батькам з цієї теми

Нещодавно в Odrex пройшла перша лекція Школи доказового батьківства. Педіатр та сімейний лікар Валентина Петромарчук поговорила з молодими батьками про те, за рівнем яких вітамінів у немовлят вкрай важливо слідкувати та які тести потрібно проводити регулярно.

Ділимось фотографіями з лекції та розповідаємо головні тези.

♦ Вітамін К
Цей вітамін важливий для згортання крові. При народженні у дитини його досить мало, тому не варто відмовлятись від ін’єкцій цього вітаміну в пологовому. Дефіцит вітаміну К призводить до спонтанних внутрішніх та зовнішніх кровотеч.

♦ Вітамін D
Вітамін D потрібен для профілактики рахіту. Всі діти від народження мають отримувати його навіть влітку.
• якщо дитина на грудному вигодовуванні, потрібно починати давати вітамін D від народження мінімум 400 МО/ добу,
• дітям від року до 4 років варто давати вітамін Д у дозі 600 МО.

♦ Залізо — це необхідний для побудови клітин крові та транспортування кисню у тканини мікроелемент. Його кількості в грудному молоці та в сумішах недостатньо, тому всі малюки до року потребують добавок: доношені діти з 4 місяців до року мають отримувати залізо у дозі 1 мг/кг, з 7 до 12 місяців — вже 11 мг заліза. Недоношені діти з низькою масою тіла потребують залізо у дозі 2-4 мг/кг з 2 тижнів життя до року.

♦ Вітамін В12
Якщо жінка, яка годує дитину грудним молоком, на веганській дієті, то вона обов‘язково має приймати вітамін В12. Годуюча жінка потребує 2.6 мкг/добу віт В12.

♦ Вітамін А
Цей вітамін призначають тільки вагітним і дітям з 6 місяців в країнах із обмеженими ресурсами.

♦ Кальцій
Новонароджені отримують кальцій із грудного молока. Потреба для дітей 1-3 років 700 мг/добу 2-3 порції, наприклад, 600 мл молока.

• ОМЕГА-3
Академія харчування та дієтології рекомендує споживати ОМЕГУ-3 з продуктів харчування. Але якщо такої змоги немає – то можна приймати добавки.

Школа доказового батьківства — це не класичний навчальний захід. Це спільнота батьків-однодумців та доказових лікарів Odrex, які спілкуються про важливе відверто та з гумором. Долучайтесь до нашої закритої групи в телеграмі для запису на наступні лекції.