Запись на консультации и диагностику, результаты исследований и акции — в мобильном приложении!

Чи зник COVID після завершення пандемії? Інтерв’ю пульмонолога Наталії Лукомської про коронавірус

Вакцинація проти ковіду дала результати: внаслідок суттєвого зменшення кількості заражень Всесвітня організація охорони здоров’я скасувала статус пандемії COVID-19. Але, на жаль, сам вірус нікуди не зник, і повністю забувати про правила захисту все ж таки не варто.

Особливо уважними варто бути людям зі зниженим імунітетом – хворим на цукровий діабет, з ВІЛ-статусом, тим, хто приймає імуносупресивні препарати тощо. Щоб уберегти себе від неприємної зустрічі з ковідом, достатньо вчасно вакцинуватись і, звичайно, мити руки. Про те, яку вакцину обрати, і коли саме робити щеплення – варто поговорити з вашим сімейним лікарем.

Тим, хто все ж таки підхопив хворобу, варто подбати не лише про лікування, а й про реабілітацію. Не завадять, наприклад, дихальні вправи, зарядка або йога. Але краще порадитись із сімейним лікарем про те, що буде найбільш корисним в кожному індивідуальному випадку.

Ось декілька порад для того, щоб зберегти здоров’я легенів:

  • гуляйте на свіжому повітрі якомога частіше,
  • відмовтесь від паління (від вейпів і «одноразок» також),
  • своєчасно робіть рентген органів грудної клітини,
  • лікуйте серцево-судинну недостатність (вона провокує легеневу недостатність) і взагалі не відкладайте хвороби в «довгий ящик» – звертайтесь до лікарів вчасно,
  • регулярно тренуйтесь,
  • слідкуйте за своїм харчуванням – раціон має бути вітамінізованим.

Записатись на консультацію Наталії Лукомської можна через форму на сайті, через мобільний додаток, або в операторів нашого кол-центру за номерами: +38 (048) 730-00-30, +38 (096) 380-30-30, +38 (063) 380-30-30, +38 (066) 380-30-30.