Запись на консультации и диагностику, результаты исследований и акции — в мобильном приложении!

Чим небезпечні грижі хребта? Інтерв’ю Тимура Ксензова на Першому міському

Грижа – генетична проблема. На розвиток захворювання впливає саме наявність специфічних генів, які можуть призводити до передчасної деструкції хрящової тканини. Втім, спосіб життя теж відіграє свою роль, але скоріше як тригер, а не як основна причина. Все, що треба знати про цей діагноз, нейрохірург Тимур Ксензов розповів в ефірі Першого міського телеканалу.

Що може підвищувати ризики появи грижі?

  • малорухливий спосіб життя,
  • різке перевантаження (при підйомі важкого),
  • похилий вік тощо.

Одна з ознак грижі – іррадіювання болю. Тобто за шийної патології біль, оніміння, слабкість та відчуття повзання мурашок по шкірі може переходити в руку, за поперекової – в ногу.

Не варто ігнорувати цей стан. Стиснення нервових корінців може призводити до їх атрофії, таким чином порушуючи функцію кінцівок.

Яка діагностика потрібна при підозрі на грижу?

Найголовніший метод діагностики в таких випадках – МРТ. Саме він дає уявлення про стан хрящової тканини. Але якщо діагноз вже встановлено, лікар може додатково призначити КТ або рентген з функціональними навантаженнями – результати цих досліджень важливі при виборі тактики лікування.

Операція при грижі – єдиний вихід?

Хірургічне лікування призначають лише в 15-20% випадків. В інших – лікують медикаментами та корекцією способу життя. Якщо ж протягом приблизно 6 тижнів консервативна терапія не допомогла, тоді лікар разом з пацієнтом переглядають тактику та обговорюють можливість операції.

Як оперують грижу в Медичному домі?

Команда Odrex використовує два методи хірургічного втручання:

  • Мікродискектомія
    Малоінвазивна операція, за якої хірург робить розріз у розмірі 2 см та видаляє грижу під мікроскопом.
  • Біпортальна ендоскопічна дискектомія
    Хірург працює через 2 проколи: в один порт імплантує камеру зі збільшенням, в інший – робочий інструмент.

Операція – один з етапів лікування. Слабкість, оніміння та відчуття «мурашок» можуть не пройти одразу після неї. Необхідна буде якісна реабілітація. Однак за умови виконання всіх рекомендацій лікаря, незабаром можна буде повернутися до активного життя без жодних обмежень.

Записатись на консультацію до Артура Тимуровича можна через форму на сайті, через мобільний додаток або в операторів нашого кол-центру за номерами: +38 (048) 730-00-30, +38 (096) 380-30-30, +38 (063) 380-30-30, +38 (066) 380-30-30.