Запись на консультации и диагностику, результаты исследований и акции — в мобильном приложении!

День боротьби із раком молочної залози в Україні та Breast Cancer Awareness Month

Рак молочної залози — це тема, в якій має бути обізнана кожна. Він є найбільш часто діагностованою злоякісною пухлиною та основною причиною смертності від онкологічних захворювань у жінок у всьому світі. Щороку понад півмільйона людей у всьому світі помирає через цю недугу. Шлях лікування раку молочної залози повний поворотів, пагорбів та низин, але пацієнтки ніколи не мають бути самотні на ньому.

За показником захворюваності рак грудей зберігає сталу тенденцію до щорічного зростання. При цьому кожній четвертій жінці рак грудей діагностують уже на ІІІ–ІV стадії, коли ефективність лікування значно знижується. Тому щорічно в жовтні ми відзначаємо Всесвітній місяць боротьби із захворюванням на рак молочної залози — про це захворювання розповідає хірург-онколог, мамолог Денис Карпегін.
Якщо симптоми з боку молочної залози вас не непокоять, то відвідувати мамолога не обов’язково. Достатньо проводити регулярні самообстеження та скринінг. До методів скринінгу відносять проведення цифрової мамографії один раз на два роки, починаючи з сорока років. До цього віку більш інформативним буде проведення УЗД, яке краще демонструє зміни в молодій тканині молочної залози. Це пов’язано з особливостями будови молочних залоз в залежності від віку.

Як проходить лікування раку молочної залози в Odrex?

В Медичному домі Odrex проводять діагностику та лікування раку молочної залози, патологій грудей, пов’язаних зі зміною гормонального фону — мастопатій, запальних захворювань молочної залози — маститів, доброякісних новоутворень молочної залози — кіст, липом, фіброаденом, аденозів, уроджених аномалій розвитку молочної залози — гіпоплазій, тубулярних деформацій, а також гінекомастій у чоловіків.

В Odrex ми використовуємо міжнародні рекомендації та протоколи. Лікуванням жінки займається не один лікар, а повноцінна онкологічна команда, рішення якої приймаються на міждисциплінарних онкологічних консиліумах. Проводимо операції будь-якої складності, за необхідністю виконуємо одномоментне видалення пухлини молочної залози та яєчників (що іноді потрібно робити при гормонозалежних пухлинах молочних залоз). Всі операції ми намагаємось робити з елементами та стандартами онкопластичної хірургії, тому можливе як одномоментне видалення пухлини з реконструкцією молочної залози, так і відтермінована реконструкція. Тобто при лікуванні ми обов’язково звертаємо увагу і на естетичний ефект від операції теж.

Етапи лікування раку молочної залози

Лікування раку молочної залози, зазвичай, складається з багатьох етапів. При цьому застосовують не один метод лікування, а декілька. Найчастіше в число цих методів входить оперативне лікування, хімієтерапія/гормонотерапія/таргетна терапія та інші, променева терапія.

Попри однотипність застосовуваних методів, у різних пацієнток лікування може мати свої особливості. Наприклад, не всім проводять однакові хірургічні операції. Крім того, може відрізнятись послідовність застосовуваних методів лікування. Тому доводиться неодноразово приймати рішення з приводу свого лікування. Допомогти визначитись з оптимальним типом лікування допомагає наш міждисциплінарний онкологічний консиліум.

Коли потрібно звернутись до мамолога?

Онкологічні захворювання підступні тим, що на ранніх стадіях іноді можуть себе не проявляти. Але є ознаки раку молочної залози, які повинні насторожувати, тому нагадуємо вам, за яких скарг варто звернутись до мамолога:

  • намацування у грудях ущільнення,
  • виділення будь-якої рідини із сосків або їх втягнутості,
  • тріщини на сосках,
  • зміни поверхні шкіри грудей, схожі на «апельсинову кірку»,
  • наявність виразок та шкірних подразнень,
  • болі в області молочної залози,
  • збільшення лімфовузлів у паховій області, шиї та області ключиць,
  • підвищення температури грудей.

Наявність хоча б одного з перерахованих симптомів є приводом звернення за консультацією лікаря, адже чим раніше буде виявлена ​​пухлина — тим успішніше пройде її лікування.

Участь пацієнток у лікувальному процесі

Люди по різному уявляють свою роль у виборі варіанту лікування. Може здатись складним приймати такі відповідальні рішення. Здатність приймати правильні рішення може знизитись через емоційну напругу, біль і вплив ліків. Іноді найпростіше дозволити іншим вирішувати, що підходить вам найкраще.

Але також ви можете піти іншим шляхом і зробити вибір самостійно або брати активну участь в процесі прийняття рішення. Більшість пацієнтів роблять саме так. Активно беручи участь в складанні цього плану, ви, ймовірно, зможете отримати якіснішу допомогу і будете відчувати більше вдоволення результатом.

Детально про мамологію в Odrex.

Записатись на консультацію мамолога в Медичному домі Odrex ви можете за допомогою мобільного додатку Odrex, через форму на сайті або у операторів нашого кол-центру за номерами: +38 (048) 730-00-30, +38 (096) 380-30-30, +38 (063) 380-30-30, +38 (066) 380-30-30.