Запись на консультации и диагностику, результаты исследований и акции — в мобильном приложении!

Фізична активність після 60 років

Статистика по всьому світу говорить про те, що найбільш вразливими до вірусу COVID-19 є категорія людей у віці від 60 років. Під час карантину людей в цьому віці просять залишатися вдома для того щоб знизити вірогідність інфікування — та між тим дуже важливо під час перебування в карантині не забувати про фізичні навантаження. Про важливість фізичних навантажень під час перебування в карантині нам розповідає Юрій Железняк — фізіотерапевт, реабілітолог Медичного дому Odrex.

Дослідження продемонстрували, що фізична активність допомагає запобігти слабкості і сповільненості рухів, властивій людям похилого віку, а також відіграє важливу роль у підтримці когнітивних функцій. Вони не тільки допомагають тримати під контролем вагу, але і можуть знизити ризик виникнення цілого ряду захворювань, від серцево-судинних та діабету II типу до деяких видів раку.

Користь спортивних навантажень для організму всім відома і багаторазово описана, але в будь-якому віці треба дотримуватися простих правил:

  • під час фізичних навантажень слід враховувати хронічні захворювання: ішемічну хворобу серця, артрит, діабет тощо,
  • щоб підібрати оптимальні види активності при тих чи інших хронічних захворюваннях — проконсультуйтеся зі спеціалістом,
  • приділяйте час на фізичну активність щодня,
  • кожне заняття повинно тривати не менше 10 хвилин,
  • не переоцінюйте рівень фізичної підготовки,
  • фізичну активність треба вводити поступово,
  • взуття повинне бути зручним і підтримувати стопу,
  • щоб уникнути травм і болю в м’язах, розминку і заминку треба робити обов’язково,
  • аби зміцнити суглоби слід виконувати вправи на рівновагу 3 або більше разів на тиждень,
  • аби зміцнити м’язи, два або більше днів на тиждень слід присвячувати силовим вправам.

У методичних вказівках Американської асоціації кардіологів і Американського коледжу спортивної медицини визначено чотири категорії вправ, які слід виконувати в будь-якому: аеробні вправи для зміцнення серця та легенів, вправи на зміцнення м’язів, гнучкість і баланс.

Мінімальні рекомендації включають аеробну активність помірної інтенсивності протягом 30 хвилин п’ять днів на тиждень — або три днів на тиждень, але з більшою інтенсивністю. Саме навантаження при цьому визначається суто індивідуально, адже має залежати від стану здоров’я

Гнучкість необхідна нам для виконання повсякденних справ: приділяти їй увагу слід хоча б двічі на тиждень. Найкраще це робити після аеробних або силових вправ, коли тіло розігрівається.

Пам’ятайте: якщо самопочуття не дозволяє виконувати рекомендований обсяг фізичної активності, не пересилуйте себе.

Детально про напрямок фізіотерапії та реабілітації Odrex ви можете дізнатися на нашому сайті. Записатися на прийом до фізіотерапевта Юрія Железняка ви можете за номером +38 (048) 730-00-30 або через форму на сайті.

Перейти к верхней панели