Запись на консультации и диагностику, результаты исследований и акции — в мобильном приложении!

Фізична активність після 60 років

Статистика по всьому світу говорить про те, що найбільш вразливими до вірусу COVID-19 є категорія людей у віці від 60 років. Під час карантину людей в цьому віці просять залишатися вдома для того щоб знизити вірогідність інфікування — та між тим дуже важливо під час перебування в карантині не забувати про фізичні навантаження.

Дослідження продемонстрували, що фізична активність допомагає запобігти слабкості і сповільненості рухів, властивій людям похилого віку, а також відіграє важливу роль у підтримці когнітивних функцій. Вони не тільки допомагають тримати під контролем вагу, але і можуть знизити ризик виникнення цілого ряду захворювань, від серцево-судинних та діабету II типу до деяких видів раку.

Користь спортивних навантажень для організму всім відома і багаторазово описана, але в будь-якому віці треба дотримуватися простих правил:

  • під час фізичних навантажень слід враховувати хронічні захворювання: ішемічну хворобу серця, артрит, діабет тощо,
  • щоб підібрати оптимальні види активності при тих чи інших хронічних захворюваннях — проконсультуйтеся зі спеціалістом,
  • приділяйте час на фізичну активність щодня,
  • кожне заняття повинно тривати не менше 10 хвилин,
  • не переоцінюйте рівень фізичної підготовки,
  • фізичну активність треба вводити поступово,
  • взуття повинне бути зручним і підтримувати стопу,
  • щоб уникнути травм і болю в м’язах, розминку і заминку треба робити обов’язково,
  • аби зміцнити суглоби слід виконувати вправи на рівновагу 3 або більше разів на тиждень,
  • аби зміцнити м’язи, два або більше днів на тиждень слід присвячувати силовим вправам.

У методичних вказівках Американської асоціації кардіологів і Американського коледжу спортивної медицини визначено чотири категорії вправ, які слід виконувати в будь-якому: аеробні вправи для зміцнення серця та легенів, вправи на зміцнення м’язів, гнучкість і баланс.

Мінімальні рекомендації включають аеробну активність помірної інтенсивності протягом 30 хвилин п’ять днів на тиждень — або три днів на тиждень, але з більшою інтенсивністю. Саме навантаження при цьому визначається суто індивідуально, адже має залежати від стану здоров’я

Гнучкість необхідна нам для виконання повсякденних справ: приділяти їй увагу слід хоча б двічі на тиждень. Найкраще це робити після аеробних або силових вправ, коли тіло розігрівається.

Пам’ятайте: якщо самопочуття не дозволяє виконувати рекомендований обсяг фізичної активності, не пересилуйте себе.

Детально про напрямок фізіотерапії та реабілітації Odrex ви можете дізнатися на нашому сайті.