Запись на консультации и диагностику, результаты исследований и акции — в мобильном приложении!

Чи можна народити після раку? Консультує клінічний онколог, хіміотерапевт Odrex — Ольга Кузнецова

На шляху до щасливого материнства може бути чимало перешкод, серед них і онкологічні недуги. Чи можна планувати вагітність після складного діагнозу та як готуватися – розповідає клінічний онколог, хіміотерапевт Медичного дому Odrex — Ольга Володимирівна Кузнецова.

Шанси на материнство є!

Коли йдеться про такі захворювання, як рак молочної залози або лімфома Ходжкіна, то більш як 70% жінок після успішного лікування мають усі шанси завагітніти та народити здорову дитину. Аби все було добре, варто дотримуватися певних рекомендацій.

Після встановлення діагнозу, до початку хіміотерапії, варто подбати про збереження репродуктивного потенціалу організму – здійснити кріоконсервацію ооцитів або ембріонів. Адже на фоні протиракової терапії може розвинутися незворотна менопауза. У віці до 30 років це загрожує семи відсоткам пацієнток, а після 36 років – більш ніж половині жінок.

Зачаття нового життя має відбутися не раніше, ніж через два-три роки після лікування. Витримати такий період дуже важливо, аби не було відтермінованих токсичних ефектів після терапії й дитина народилася здоровою. Це необхідно також для того, щоб переконатися у відсутності рецидиву у матері.

Перед плануванням вагітності варто зробити молекулярно-генетичне дослідження щодо наявності мутації гена BRCA1, бо саме він відповідає за спадкову схильність до раку молочних залоз. Аналіз допоможе оцінити потенційні ризики рецидиву захворювання. У разі, якщо мутацію гена буде виявлено, постійний контроль онколога дасть можливість вчасно розпізнати проблему та розпочати терапію.

Зробити правильний вибір

Невтішний діагноз майбутня мама може почути на будь-якому етапі вагітності. Якщо пухлину виявили в першому триместрі, вагітність доведеться перервати. Саме в цей час формуються всі органи у плода, тож лікування матиме негативний вплив на ці процеси.

Коли онкологічне захворювання підтверджено в другому чи третьому триместрі, жінка зможе виносити й народити здорову дитину, навіть незважаючи на лікування, яке обов’язково потрібно розпочати відразу. Як свідчить статистика, ті жінки, які попри діагноз, зберігають вагітність, більш успішно долають недугу, ніж ті, хто її перериває.

Серед причин, що можуть провокувати виникнення раку грудей на фоні вагітності:

  • пізня перша вагітність та пологи;
  • наявність передракового стану, який не був виявлений до вагітності й під час виношування дитини перейшов у злоякісну форму.

Записатись на консультацію Ольги Володимирівни Кузнецової ви можете через мобільний додаток, через форму на сайті або за номером +38 (048) 730-00-30.