Запись на консультации и диагностику, результаты исследований и акции — в мобильном приложении!

Важливість шкірного бар’єру. Розповідає дерматовенеролог Юлія Севергіна

Красива шкіра починається не з баночок на полиці магазину, а зі щоденних звичок та розуміння, що дбає про шкіру, а що їй шкодить. Сьогодні хочемо розповісти про захисний бар’єр шкіри та як вберегти шкіру від пошкоджень. Консультує дерматовенеролог, онкодерматолог Юлія Владиславівна Севергіна.

Захисний бар’єр, або епідермальний бар’єр — це захисний шар на поверхні шкіри, що складається з:

  • холестерину та його ефірів,
  • церамідів,
  • вільних жирних кислот.

Даний бар’єр захищає шкіру від шкідливого впливу навколишнього середовища, не дозволяючи фізичним факторам (наприклад, вітряна погода, мороз або надмірне УФ-випромінювання), а також бактеріям та грибкам негативно впливати на її цілісність та здоровий вигляд.

При порушенні захисного бар’єру шкіри ми стикаємося з багатьма негативними наслідками. Наприклад, з дебютом шкірних захворювань, що раніше ніколи не спостерігалися: екзема, себорейний дерматит. Так само це значно уповільнює та заважає лікуванню вже існуючих хронічних дерматозів.

Факторів, що здатні порушити епідермальний бар’єр, досить багато і всі вони дуже близькі до нашого побуту та щоденної рутини:

  • Агресивні засоби для вмивання або повна їхня відсутність. Жирні кислоти, агресивні ПАР (поверхнево-активні речовини), що входять до складу, та жорстка проточна вода досить швидко порушують бар’єр при попаданні на шкіру, що веде за собою надмірну сухість, лущення, свербіж, і подальше приєднання вторинної патогенної грибкової або бактеріальної флори;
  • Скрабування, агресивний догляд, спеціалізований догляд на спиртових складах, обробка шкіри антисептичними та спиртовими розчинами. Все це стоншує шкіру і порушує бар’єр.
  • Використання масел як догляду, адже це створює дисбаланс між власними ліпідами.
  • Ультрафіолетове випромінювання також провокує комбінацію з усіх вищеперелічених наслідків, та ще й поєднаних з окислювальними реакціями і наступним повним руйнуванням ліричного шару. Крім того, призводить до зниження тонусу і подальшого передчасного старіння (фотостаріння).

Для того, щоб відновити вже пошкоджений епідермальний бар’єр, необхідно набратися терпіння і дотримуватись щоденної схеми лікування, а також змінювати побутові звички.

Дерматолог призначить грамотне м’яке очищення та відновлюючі засоби на основі церамідів, які сприятимуть відновленню та знижуватимуть запальні реакції.

Також необхідно завжди (а не лише влітку) пам’ятати про нанесення сонцезахисного крему перед виходом з дому — мінімум за 15-20 хвилин. Крім власне наявності крему, потрібно розуміти ще й кількість, яка буде достатньою для захисту.

Взимку краще наносити захисний бар’єрний крем на руки і одягати рукавички, щоб уникати переохолодження.

Під час прибирання або будь-якого іншого контакту з побутовими алергенами варто використовувати нітрилові рукавички.

Записатись на консультацію Юлії Владиславівни в Медичному домі Odrex ви можете за допомогою мобільного додатку Odrex, через форму на сайті або у операторів нашого кол-центру за номерами: +38(048) 730-00-30, +38 (096) 380-30-30, +38 (063) 380-30-30, +38 (066) 380-30-30.