Точно визначити причину порушення слуху може тільки лікар після обстеження та діагностики. Це можуть бути:
- огляд вуха на сучасному ЛОР-комбайні,
- акуметрія (діагностика слуху шепітною мовою),
- камертональне дослідження (проби за допомогою камертонів),
- аудіометрія (перевірка гостроти слуху),
- тимпанометрію (оцінка стану барабанної перетинки),
- МРТ вуха тощо.
Що саме з цього переліку потрібно пацієнту, визначає лікар. Пам’ятайте – ви не на іспиті, не намагайтесь прикрасити результати. І не переживайте, бо сучасні методи діагностики повністю безболісні та безпечні.
Що робити, якщо слух погіршився?
Йти до лікаря – це єдина дієва порада. Терапія залежатиме від причини хвороби. Наприклад, якщо в зовнішньому слуховому каналі скупчилася сірка, утворивши пробку, треба записатись на промивання, і слух повністю відновиться відразу ж після процедури. Якщо ж ідеться про інфекції (отит, євстахіїт тощо), у більшості випадків вдасться впоратись консервативними методами.
І тільки у випадку зовсім серйозних проблем доведеться вдатись до встановлення слухових апаратів або хірургічного втручання.
Будь ласка, не намагайтесь вгамувати біль у вусі самостійно, це може бути небезпечно.
Профілактика зниження слуху
Лікарі зазначають, що шкідливим вважається хронічний шум від 75 децибел. Намагайтесь контролювати цей момент. За потреби використовуйте вушні затички,
купуйте побутову техніку з низьким шумовиробництвом тощо.
І головне, не ігноруйте перші прояви хвороби вух.
Більше з теми — на нашому сайті.
Записатись на консультацію Єлизавети Сергіївни можна через форму на сайті, за допомогою мобільного додатку або в операторів нашого кол-центру за номерами: +38 (048) 730-00-30, +38 (096) 380-30-30, +38 (063) 380-30-30, +38 (066) 380-30-30.