Запис на консультації та діагностику, а також результати досліджень у мобільному додатку!

Втрата слуху

Багато людей помилково вважають, що приглухуватість – одна з тих медичних проблем, яка «вже зі мною-то точно ніколи не станеться!». Насправді, за даними ВООЗ, уже до 65 років у кожного третього мешканця планети погіршення слуху прогресує так сильно, що без сторонньої допомоги вже не обійтись.

Що робити?

Уважно відстежувати своє самопочуття, проходити профілактичні огляди у ЛОРа і, перш за все, підвищувати свою обізнаність у питанні.

Перші симптоми погіршення слуху

Мабуть, думка про те, що вуха страждають тільки в тих, хто постійно живе в безперервному галасі, вже стала одним із головних міфів про здоров’я. На ділі, проблеми зі слухом виникають не тільки в тих, хто живе поруч із будівництвом або залізною дорогою, що активно працює. Лікарі зазначають, що шкідливим вважається хронічний шум від 75 децибел. Це ніби весь час тримати поруч із собою увімкнений пилосос.

Звісно, якщо у вас раптом різко пропав слух на одне вухо, візит до лікаря – найлогічніший захід. Але є й інші, менш очевидні симптоми. Проаналізуйте свою поведінку й оцініть, чи помітили ви, що:

  • відчуваєте дзвін, гул або шум у вухах;
  • стали гірше сприймати мовлення співрозмовника в галасливому місці (наприклад, у ресторані, кінотеатрі, ринку);
  • стали збільшувати гучність телевізора, радіо або телефону;
  • вашим співрозмовникам доводиться повторювати сказане по кілька разів;
  • вам важко розчути, що говорять оточуючі, і ви можете відповісти невпопад.

ЛОР Єлизавета Подпоріна

Причини втрати слуху

Ви напевно не раз чули, що вухо – дуже складний орган. Його функціонування тісно пов’язане із загальним рівнем здоров’я людини, особливо – носовим диханням. Інакше кажучи, не все так очевидно, і навіть різка втрата слуху на одне вухо не завжди викликана причинами, про які думають насамперед, – переохолодженням, потраплянням води, скупченням сірки у вушному проході і так далі.

Таким чином, точні причини порушення слуху може назвати тільки лікар – і, найчастіше, після певних аналізів і досліджень.

Проте деякі допоміжні чинники, звісно, є. До них належать:

  • вроджені дефекти;
  • травми голови або вуха;
  • природні вікові зміни;
  • інфекційні захворювання (отит, менінгіт, грип, сифіліс тощо);
  • надмірно тривалий та/або регулярний вплив сильного шуму;
  • певні захворювання – такі, як цукровий діабет або проблеми зі щитоподібною залозою;
  • побічні результати певних лікувальних процедур або ліків (антибіотики, радіаційна терапія, хіміотерапія).

Обстеження при порушеннях слуху

Отже, ви прийшли в Odrex і опинились в кабінеті у ЛОРа. Що далі?

Далі отоларинголог визначатиме, чи розвинулось у вас спотворення слуху: огляне вуха на сучасному ЛОР-комбайні, проведе акуметрію (діагностика слуху шепітною мовою) та/або камертональне дослідження. За необхідності — призначить аудіометрію, тимпанометрію або МРТ.

Деякі пацієнти соромляться, що в них можуть виявити проблеми (наприклад, що одне вухо чує гірше за інше) і намагаються прикрасити результати. Така поведінка може відтермінувати постановку правильного діагнозу, але здоров’я не додасть. Тому дуже важливо ставитись до обстежень відповідально і говорити лікарю все, як є. До того ж, сучасні методи діагностики безпечні й абсолютно безболісні.

ЛОР Аліна Друмова

Що робити, якщо слух погіршився

Найголовніша порада – вчасно визнати проблему і за перших ознак недоброго звернутись до лікаря, адже що швидше фахівець почне лікування слуху, то вища ймовірність швидко привести все в норму.

То як відновити слух? Методи лікування безпосередньо залежать від причин і форми захворювання. Наприклад, якщо в зовнішньому слуховому каналі скупчилася сірка, утворивши пробку, досить просто записатись на видалення пробки методом промивання і слух повністю відновиться відразу ж після процедури. Якщо ж ідеться про інфекції (отит, євстахіїт тощо), у більшості випадків вдасться впоратись консервативними методами – обробкою вуха протизапальними засобами, вушними краплями, антибактеріальними препаратами. І тільки у випадку зовсім серйозних проблем доведеться вдатись до встановлення слухових апаратів або хірургічного втручання.

Будь ласка, не намагайтеся вгамувати біль у вусі самостійно. Те, що добре допомагає за однієї проблеми, завдає дуже серйозної шкоди за іншої. Лікування має бути призначене виключно фахівцем.

Профілактика зниження слуху

Лікарі радять берегти вуха змолоду і не нехтувати регулярними профілактичними оглядами. І правда, якщо вчасно помітити зниження слуху, лікування здебільшого буде набагато простішим і дешевшим.

Проте далеко не завжди пропадає слух через необережну поведінку людини. На жаль, убезпечити себе на 100% не вийде. Але це не означає, що не варто і намагатись. Контроль рівня навколишнього шуму, купівля побутової техніки з низьким шумовиробництвом і використання якісних беруш допоможе знизити ймовірність появи проблем.

Чому варто обрати Медичний дім Odrex

Турбота про пацієнта – основний принцип нашої роботи. Ми ніколи не призначаємо зайвих аналізів або досліджень, завжди чітко і зрозуміло пояснюємо пацієнтам їхній діагноз і проговорюємо кожен етап лікування.

В Odrex працюють одні з найкращих отоларингологів регіону, готові прийняти як дорослих, так і найменших пацієнтів. Крім того, кожен кабінет лікаря оснащений сучасним ЛОР-комбайном – а це значить, що в більшості випадків визначити проблему і призначити дієве лікування можна за один візит.

Відгуки