Вакцинація під час карантину. Консультує сімейний лікар Наталія Вільнер

Карантин не скасовує рутинної вакцинації. Такими є рекомендації Всесвітньої організації охорони здоров’я та Міністерства охорони здоров’я України. Припинення вакцинації може збільшити кількість хворих, що може стати додатковим навантаженням на систему охорони здоров’я в цілому.

Чому важливо дотримуватися календаря щеплень? Про це нам розповіла Наталія Вільнер, керівник напрямку сімейної медицини, сімейний лікар Odrex.

Згідно із змінами у національному календарі щеплень, під час карантинних заходів профілактична вакцинація не заборонена. У пріоритеті є первинні вакцинальні комплекси, тобто — вакцинація від кору, краснухи, поліомієліту, дифтерії, кашлюку та правця, особливо серед дітей першого року життя.

Переривання рутинної вакцинації, навіть на короткий період, призведуть до підвищення ймовірності спалахів вакцинокерованих інфекцій або зростання кількості випадків захворювань, яким можна запобігти шляхом вакцинації.

Вакцинація — це найдієвіший спосіб вберегти дитину від важких інфекційних захворювань. Завдання щеплень — ознайомити організм з можливим агресором, щоб імунна система змогла виробити захисні антитіла. При цьому, образно кажучи, запрошувати злочинця в будинок не обов’язково — для знайомства досить його портрета. Саме в такій ролі і виступають трансформовані мікроорганізми, на основі яких виробляють вакцини. У всіх типів таких препаратів є особливості. Детальніше розповідаємо за посиланням.

Медичний дім Odrex, дотримуючись вищезгаданих рекомендацій, продовжує вакцинувати дітей і дорослих за календарем щеплень максимально розділяючи потоки пацієнтів з ознаками вірусних захворювань. Нагадуємо вам, що записатися на вакцинацію ви можете за номером +38 (048) 730-00-30.