Запись на консультации и диагностику, результаты исследований и акции — в мобильном приложении!

Як надати допомогу до приїзду швидкої при травмах хребта? Інтерв’ю нейрохірурга Тимура Ксензова на Першому міському

Хребетно-спинномозкова травма – надскладне захворювання, яке може призводити до серйозних наслідків. Через воєнні дії ризики травматизації зросли, тому нейрохірург Тимур Ксензов нагадав, як надавати домедичну допомогу травмованій людині.

Хребетно-спинномозкова травма – надскладне захворювання, яке може призводити до серйозних наслідків. Через воєнні дії ризики травматизації зросли, тому нейрохірург Тимур Ксензов нагадав, як надавати домедичну допомогу травмованій людині.

Спершу варто розібратись, чи це хребетно-спинномозкова травма. Нижче основні симптоми, які сигналізують про можливе ураження хребта:

  • виражений біль в хребті,
  • перехід болю в кінцівки,
  • порушення чутливості в кінцівках, відчуття «мурах»
  • неможливість поворушити кінцівками.

Як надати першу допомогу?

  • Найперше, що треба зробити – викликати швидку!
  • Варто розібратись, людина в свідомості чи ні.
    Якщо травмований перебуває в свідомості: заспокоїти, сказати, що ви поряд і медики скоро будуть, запитати, що саме турбує, де болить, якщо просить води, краще просто змочити губи – можливо, людина не здатна ковтати.
    Якщо травмований не дихає — треба робити серцево-легеневу реанімацію. Добре, якщо для цього є засоби особистої безпеки. Якщо ви не знаєте, як проводити серцево-легеневу реанімацію, подивіться навчальні відео або відвідайте тренінги з першої допомоги, такі знання точно не завадять.
  • Не варто рухати хворого, це може завдати йому ще більшої шкоди. Краще зафіксуйте шию, наприклад, покладіть по боках дві пляшки з водою та перемотайте бинтом. Якщо ж залишатись на місці немає можливості, наприклад, триває обстріл, і хворого треба евакуювати, перекладіть його на тверду та рівну поверхню для транспортування – на двері, дошки тощо. Важливий момент – при евакуації пацієнта мають одномоментно підіймати одразу декілька осіб, при цьому попередньо зафіксувавши постраждалому шию.

Також нейрохірург розказав про користь і шкоду мануальної терапії та про лікування дегенеративних захворювань хребта. Повне інтерв’ю на Першому міському телеканалі доступне за посиланням.

Нагадуємо, що приймальне відділення Odrex знаходиться на Розкидайлівській, 69/71. Працюємо щодня і цілодобово, приймаємо пацієнтів з різними патологіями і проводимо операції 24/7.

Записатись на консультацію нейрохірурга ви можете за допомогою мобільного додатку Odrex, через форму на сайті або у операторів нашого кол-центру за номерами: +38(048) 730-00-30, +38 (096) 380-30-30, +38 (063) 380-30-30, +38 (066) 380-30-30.