Запись на консультации и диагностику, результаты исследований и акции — в мобильном приложении!

Пренатальний скрининг

Пренатальный скрининг – комплексное дородовое тестирование беременной и плода. Он проводится по четкому графику на разных сроках беременности: в первом и втором триместрах. При соблюдении календаря скрининга он позволяет с точностью до 95-99% предусмотреть риски развития некоторых хромосомных заболеваний у ребенка или потенциальные акушерские проблемы.

Записаться на приём

Про диагностику

Комбінований пренатальний скринінг першого триместру — одне з найважливіших досліджень за всю вагітність, яке дозволяє вчасне дізнатись про ризики основних хромосомних патологій плоду та ризики акушерських ускладнень. Перший скринінг вагітності проводять в чітко визначений термін: з 11 тижнів та одного дня до 13 тижнів та 6 днів вагітності. Тільки в цей час можливе отримати максимально достовірні результати.

Скринінг першого триместру — комплексне дослідження, яке складається з трьох важливих частин. УЗД, біохімічного аналізу крові та обробки їх результатів у програмі прорахунку генетичних та акушерських ризиків. За такої комбінації чутливість тесту сягає 95%. Але, якщо один з компонентів випадає – вона різко знижується.

Як саме робиться перший комбінований скринінг?

Зазвичай, спочатку вагітній роблять ультразвукове дослідження. Лікар проводить вимірювання плоду, встановлює маркери, які стануть основою для аналізу на ризики хромосомної патології.

Термін проведення УЗД для подальших розрахунків ризиків надзвичайно важливий. Якщо плід менший за 45 міліметрів – робити комбіновану оцінку зарано, а більший за 80 – запізно. Тому на УЗД треба прийти в терміні між 11 тижнів 1 день та 13 тижнів 6 днів.

Одразу після цього УЗД проводять забір крові. Результати аналізу крові – друга важлива складова розрахунку ризиків — біохімічна.

Все разом — і є комбінований скринінг хромосомних аномалій та акушерських ускладнень з розрахунком індивідуальних ризиків.

Дані досліджень вносять у спеціальну програму Astraia, яка розраховує ризики розвитку трьох найкритичніших хромосомних аномалій, з якими може народитися малюк: синдромів Дауна, Едвардса та Патау. Оцінюються також і ризики виникнення акушерських проблем: прееклампсії, передчасних пологів, затримки росту плоду.

Ризик — це ще не хвороба. Якщо вагітна попадає в групу високого ризику, вона має пройти дообстеження та консультування генетика або експерта акушера-гінеколога.

Зачем нужно такое исследование

Скринінг другого триместру – називають анатомічним. Адже на момент його проведення майже всі системи та органи дитини вже сформовані. Настає час переконатися в тому, що розвиток плоду відбувається без відхилень.

Другий скринінг призначають з 18 по 21 тиждень вагітності. Якщо перший комбінований скринінг показав низькі хромосомні та акушерські ризики, другий – обмежується звичайним УЗД оцінкою ризику дефекту нервової трубки плода. Лікар по черзі оглядає кожну систему та орган плоду, встановлює стать дитини.

Якщо перший скринінг показав середні ризики або жінка пропустила його, під час другого триместру проводять комплексне дослідження. На жаль, програма Astraia на цьому періоді вже не актуальна. Тож жінці пропонують зробити неінвазійне пренатальне тестування. Оскільки ціна дослідження досить висока, альтернативою є комбінований скринінг, в якому розрахунки хромосомних ризиків проводяться іншою математичною програмою, чутливість таких досліджень нижча і складає біля 70%. Тому результати нерідко бувають хибно позитивні чи хибно негативні. В Odrex в таких випадках рекомендують консультацію генетика та НІПТ, чутливість якого вища 99%. Тож втрачений час інколи може «дорого коштувати».

Как подготовиться к исследованию

Скринінг третього триместру — тільки ультразвуковий, так званий акушерський, – відповідь на питання: як готові мати та дитина до пологів? Наскільки розвиток плоду відповідає терміну, як почувається маля, в якому положенні знаходиться в матці?

Коли його роблять? В періоді від 28 до 35 тижнів вагітності за індивідуальними показами для кожної вагітної, іноді навіть двічі і більше при високих ризиках акушерських ускладнень. В цей момент на УЗД стають помітними вади розвитку, які проявляються тільки на пізніх строках виношування дитини.

За наявності сумнівів щодо самопочуття плоду, призначають додаткові обстеження. Доплер оцінює стан судин матки, плаценти та плоду. Також роблять фетометрію, доплерометрію та кардіотокографію, складають біофізичний профіль майбутньої дитини.

За міжнародними стандартами, обов’язкова пренатальна ультразвукова діагностика не ускладненої одноплодовоі вагітності низького ризику має проводитись 4-5 разів за вагітність. В медичному домі Odrex вже дотримуються цього графіку. Останній УЗ-скринінг призначають – на 35-36 тижнях. Він потрібний, щоб перед пологами уточнити темпи зростання дитини та її позицію.

Особенности исследования

В большинстве современных мировых клиник для расчета хромосомных и акушерских рисков используют программу Astraia. Работать с ней могут только специалисты, имеющие лицензию Фонда медицины плода и проходящие ежегодный аудит. В Odrex этим требованиям отвечают все врачи, проводящие ультразвуковое исследование беременных.

В Odrex проводятся все виды ультразвуковых исследований, в которых нуждается беременная женщина. При этом цена исследований значительно не превышает средней на рынке. Пренатальная диагностика производится на современном экспертном оборудовании. Если диагностические вопросы не вызывают тревоги, можно заняться 3-4Д фото- и видеофиксацией на память.

В Odrex Мамин дом созданы программы ведения беременности – «Путешествие в беременность». Узнать больше вы можете по ссылке или по телефону: +38 (048) 752-88-80.