Запис на консультації та діагностику, а також результати досліджень у мобільному додатку!

Пренатальний скринінг

Пренатальний скринінг — комплексне допологове тестування вагітної та плоду. Він проводиться за чітким графіком на різних термінах вагітності: в першому та другому триместрах. За умови дотримання календаря скринінгу, він дозволяє з точністю до 95-99% передбачити ризики розвитку деяких хромосомних захворювань у дитини чи потенційні акушерські проблеми.

Записатись на прийом

Не можна пропустити

Комбінований пренатальний скринінг першого триместру — одне з найважливіших досліджень за всю вагітність, яке дозволяє вчасне дізнатись про ризики основних хромосомних патологій плоду та ризики акушерських ускладнень. Перший скринінг вагітності проводять в чітко визначений термін: з 11 тижнів та одного дня до 13 тижнів та 6 днів вагітності. Тільки в цей час можливе отримати максимально достовірні результати.

Скринінг першого триместру — комплексне дослідження, яке складається з трьох важливих частин. УЗД, біохімічного аналізу крові та обробки їх результатів у програмі прорахунку генетичних та акушерських ризиків. За такої комбінації чутливість тесту сягає 95%. Але, якщо один з компонентів випадає – вона різко знижується.

Як саме робиться перший комбінований скринінг?

Зазвичай, спочатку вагітній роблять ультразвукове дослідження. Лікар проводить вимірювання плоду, встановлює маркери, які стануть основою для аналізу на ризики хромосомної патології.

Термін проведення УЗД для подальших розрахунків ризиків надзвичайно важливий. Якщо плід менший за 45 міліметрів – робити комбіновану оцінку зарано, а більший за 80 – запізно. Тому на УЗД треба прийти в терміні між 11 тижнів 1 день та 13 тижнів 6 днів.

Одразу після цього УЗД проводять забір крові. Результати аналізу крові – друга важлива складова розрахунку ризиків — біохімічна.

Все разом — і є комбінований скринінг хромосомних аномалій та акушерських ускладнень з розрахунком індивідуальних ризиків.

Дані досліджень вносять у спеціальну програму Astraia, яка розраховує ризики розвитку трьох найкритичніших хромосомних аномалій, з якими може народитися малюк: синдромів Дауна, Едвардса та Патау. Оцінюються також і ризики виникнення акушерських проблем: прееклампсії, передчасних пологів, затримки росту плоду.

Ризик — це ще не хвороба. Якщо вагітна попадає в групу високого ризику, вона має пройти дообстеження та консультування генетика або експерта акушера-гінеколога.

Хто там всередині?

Скринінг другого триместру – називають анатомічним. Адже на момент його проведення майже всі системи та органи дитини вже сформовані. Настає час переконатися в тому, що розвиток плоду відбувається без відхилень.

Другий скринінг призначають з 18 по 21 тиждень вагітності. Якщо перший комбінований скринінг показав низькі хромосомні та акушерські ризики, другий – обмежується звичайним УЗД оцінкою ризику дефекту нервової трубки плода. Лікар по черзі оглядає кожну систему та орган плоду, встановлює стать дитини.

Якщо перший скринінг показав середні ризики або жінка пропустила його, під час другого триместру проводять комплексне дослідження. На жаль, програма Astraia на цьому періоді вже не актуальна. Тож жінці пропонують зробити неінвазійне пренатальне тестування. Оскільки ціна дослідження досить висока, альтернативою є комбінований скринінг, в якому розрахунки хромосомних ризиків проводяться іншою математичною програмою, чутливість таких досліджень нижча і складає біля 70%. Тому результати нерідко бувають хибно позитивні чи хибно негативні. В Odrex в таких випадках рекомендують консультацію генетика та НІПТ, чутливість якого вища 99%. Тож втрачений час інколи може «дорого коштувати».

Готуємось до зустрічі

Скринінг третього триместру — тільки ультразвуковий, так званий акушерський, – відповідь на питання: як готові мати та дитина до пологів? Наскільки розвиток плоду відповідає терміну, як почувається маля, в якому положенні знаходиться в матці?

Коли його роблять? В періоді від 28 до 35 тижнів вагітності за індивідуальними показами для кожної вагітної, іноді навіть двічі і більше при високих ризиках акушерських ускладнень. В цей момент на УЗД стають помітними вади розвитку, які проявляються тільки на пізніх строках виношування дитини.

За наявності сумнівів щодо самопочуття плоду, призначають додаткові обстеження. Доплер оцінює стан судин матки, плаценти та плоду. Також роблять фетометрію, доплерометрію та кардіотокографію, складають біофізичний профіль майбутньої дитини.

За міжнародними стандартами, обов’язкова пренатальна ультразвукова діагностика не ускладненої одноплодовоі вагітності низького ризику має проводитись 4-5 разів за вагітність. В медичному домі Odrex вже дотримуються цього графіку. Останній УЗ-скринінг призначають – на 35-36 тижнях. Він потрібний, щоб перед пологами уточнити темпи зростання дитини та її позицію.

Особливості дослідження

В більшості сучасних світових клінік, для розрахунку хромосомних та акушерських ризиків використовують програму Astraia. Працювати з нею можуть тільки спеціалісти, які мають ліцензію Фонду медицини плоду та проходять щорічний аудит. В Odrex цим вимогам відповідають всі лікарі, які проводять ультразвукове дослідження вагітних.

В Odrex проводяться усі види ультразвукових досліджень, яких потребує вагітна жінка. При цьому ціна досліджень значно не перевищує середню на ринку. Пренатальна діагностика здійснюється на сучасному експертному обладнанні. Якщо діагностичні питання не викликають тривоги, можна зайнятись 3-4Д фото- та відеофіксацією на пам’ять.

В Odrex Мамин дім створені програми ведення вагітності — «Подорож у вагітність». Дізнатись більше ви можете за посиланням або за телефоном: +38 (048) 752-88-80.