Запись на консультации и диагностику, результаты исследований и акции — в мобильном приложении!

Рекомендації з профілактики захворювань серця і судин

Розбиратись у справах серця завжди трохи складно, але коли мова йде про його фізичні та електрохімічні процеси, то достатньо знайти хорошого спеціаліста.

Сьогодні відзначається Всесвітній день кардіолога. Пам’ятайте, що найкраща подяка кардіологу — це слідування його настановам.

Європейське товариство кардіологів (ESC) у своїх рекомендаціях вносить Україну до переліку країн із найвищим ризиком серцево-судинних захворювань. Тому турбота про серцево-судинну систему має бути притаманна нашій культурі. На щастя, сьогодні наука передбачає ризики і, наскільки це можливо, впливає на причини захворювань.

Свої ризики серцево-судинних захворювань варто оцінити кожному. Так, навіть для цілком здорових людей існує спеціальна шкала SCORE2 для оцінювання ризику настання серцево-судинних подій протягом 10 років. Якщо ризик замалий, то й коригувати спосіб життя не принципово, та коли він зростає, варто пам’ятати про основи профілактики і втілювати їх:

  • Слідкувати за рівнем артеріального тиску. Завжди пам’ятати, що постійний підвищений тиск має руйнівні наслідки. Не тягнути і вчасно звернутися за кваліфікованою допомогою.
  • Слідкувати за рівнем ліпопротеїдів низької щільності. Нарешті зробити ліпідограму та обговорити її з лікарем.
  • Коригувати харчування, коли необхідно. Більше рослинного та менше тваринного в раціоні, насичені жири — до <10 % всього споживання енергії, менше 5 г солі на день та 30–45 г клітковини на день, ніяких підсолоджених напоїв, а червоне м’ясо — максимум 350–500 г на тиждень. Це найбільш загальні поради, які дає Європейська спілка кардіологів.
  • Коригувати вагу. У тому числі, у разі високого ступеня ожиріння варто розглядати баріатричну хірургію.
  • Враховувати рекомендації щодо збереження ментального здоров’я та зниженню рівня стресу, оскільки доказова психотерапія може покращувати вихід серцево-судинних подій.
  • Відмовитись від куріння, адже воно самотужки здатне призвести до інфаркту.
  • І, звичайно, знайти фізичну активність до душі.
  • До речі, модифікація стилю життя має бути поступовую і враховувати вподобання пацієнта!

Хоча профілактика може здаватись багатогранною та багатофакторною, якщо ви справді знайшли спільну мову з вашим кардіологом і дослуховуєтесь його порад, якщо ви матимете покроковий план, то для вас щоденні превентивні дії виявляються не складнішими, ніж заварити горнятко чаю.

Корисні матеріали Клініки серця в нашому блозі:

Інфографіка про серцево-судинні захворювання
Гіпертонічна хвороба. Як правильно виміряти й коригувати тиск, що робити, якщо ви стали свідком гіпертензивного кризу?
Фібриляція передсердь. Що робити, якщо серце калатає як божевільне?
Інфаркт. Пам’ятка для всіх сердець, які піклуються одне про одного
Діагностика. На що здатне твоє серце в стресі та напрузі? 
Діагностика. Топ‐3 гаджети для контролю роботи серця
Топ порад, щоби зберегти своє серце
Як узяти фактори ризику під контроль

Записатись на консультацію кардіолога ви можете через мобільний додаток, через форму на сайті або за номерами +38 (048) 730–00–30, +38 (096) 380–30–30, +38 (063) 380–30–30, +38 (066) 380–30–30.