Запис на консультації та діагностику, а також результати досліджень у мобільному додатку!

Про що стукає серце

Статистика стає дедалі сумнішою: якщо раніше пацієнтами кардіологів були люди похилого віку, то сьогодні їхні ряди поповнюють усе більш молодих. Чи можна змінити цю тенденцію? На запитання відповідають фахівці Odrex.

Гіпертонію – під контроль

Високі показники тонометра – це не жарт. Постійний тиск у судинах змушує серце працювати на межі. Але уникнути погіршення ситуації і навіть дати задній хід гіпертонії можна. Важливо взяти під контроль так звані коригувальні чинники.

 • Паління. Це найгрізніший провокатор розвитку гіпертонічної хвороби. Тиск підвищується через спротив судин потоку крові, оскільки під впливом нікотину вони стають дедалі менш еластичними. Також нікотин порушує в’язкість крові й провокує збільшення частоти серцебиття.
 • Надлишкова маса тіла. Особливо небезпечно впливає так зване центральне ожиріння, коли жир міститься в ділянці живота й грудей. Допустимий обсяг талії у жінок – менше 80 см, а в чоловіків – 94 см. Індекс маси тіла має бути меншим за 25. З кожним зайвим сантиметром та кілограмом ризик розвитку гіпертонії зростає.
 • Гіподинамія. Для тих, у кого режим дня проходить за алгоритмом «машина-офіс-диван», ризик гіпертонії зростає на 20-30%. Натомість 10 тисяч кроків на день та динамічні фізичні навантаження можуть захистити від проблем з тиском.
 • Психосоціальний фактор. Амбітність, безкомпромісна наполегливість і відповідальність – це, звичайно, добре для успішної кар’єри, але не для серцево-судинної системи: при нервовій перенапрузі постійні сплески адреналіну провокують периферичний спазм судин.
 • Харчування. Їсти менше солі, солодкого, копченого, смаженого, зменшити дозу кави або міцного чаю завжди краще, ніж додавати в меню різні пігулки від високого тиску.
 • Порушення сну за типом синдрому нічного апное або хропіння. Справа в тому, що храп провокує підвищення тиску в грудній клітині та черевній порожнині. А це впливає на судини, провокуючи їх спазм. Розвивається артеріальна гіпертонія.

На жаль, не все в наших руках. Йдеться про некоригувальні чинники:

 • Стать. У чоловіків середнього віку гіпертонія розвивається частіше, ніж у жінок. У понад 60% жінок гіпертонія пов’язана з клімаксом.
 • Вік. Що старша людина, то вищий ризик розвитку захворювання. Це пов’язано з атеросклерозом судин. З віком в організмі порушуються обмінні процеси і в результаті на стінках судин можуть утворюватися атеросклеротичні бляшки. Порушується еластичність судин: вони вже не здатні пристосовуватися під вплив погоди, стресів, фізичних навантажень. Здоровий спосіб життя допоможе відкласти знайомство з проблемою.
 • Спадковість. Високий тиск у батька або дідуся? Будьте пильні, гени – річ уперта.

На першій стадії можливий зворотний розвиток гіпертонії – за умови зведення до мінімуму коригувальних чинників. Якщо йдеться про II або III стадію артеріальної гіпертензії, без медикаментозного лікування не обійтися.

Перевірений – упевнений

Теза – профілактика краще, ніж лікування – завжди актуальна. Сучасний Кардіо Check-Up допоможе на ранніх стадіях виявити серцево-судинні захворювання. Це комплексне обстеження, до якого входить: консультація лікаря, клінічний аналіз крові, визначення рівня глюкози, ліпідограма з визначенням ліпопротеїна (а). УЗД серця допоможе вчасно розпізнати тромбоз, пороки серця, зміни клапана, гіпертрофію лівого шлуночка, що часто є проявом гіпертонічної хвороби. А дослідження стінки судин шиї дасть оцінку віку кровоносних магістралей, допоможе розпізнати атеросклеротичні зміни в них.

Кардіо Check-Up – це два візити до клініки: перший триває 2 години, другий – 30 хвилин. Раннє виявлення захворювань дає можливість провести ефективну корекцію, уникнути розвитку станів, небезпечних для життя.

Спокійним кроком до точних результатів

Для діагностики стану серцево-судинної системи ефективна ЕКГ-проба з дозованим фізичним навантаженням: велоергометрія або тредміл-тест. Такі обстеження допоможуть визначити міру толерантності організму до фізичного навантаження, виявити епізоди ішемії міокарда (у тому числі безболісної), порушення ритму серця, пов’язані з фізичною активністю.

Тредміл-тест проходять, крокуючи по біговій доріжці. Нахил доріжки змінюється кожні 3 хвилини. Тредміл-тест і велоергометрію здійснюють під пильним контролем лікаря, пацієнти можуть бути абсолютно спокійні за своє здоров’я. Для кожного хворого підбирають індивідуальне навантаження.

Обстеження рекомендують:

 • школярам, дітям, які прагнуть займатися професійним спортом;
 • спортсменам, учасникам марафонів;
 • людям певних професій, наприклад морякам;
 • пацієнтам, які перенесли інфаркт, та не раніше ніж через місяць;
 • для оцінки ефективності кардіологічних препаратів;
 • для всіх після 40 років.

Перед здійсненням тесту із дозованим фізичним навантаженням всім пацієнтам рекомендовано пройти електрокардіограму та УЗД серця. Коли йдеться про пацієнтів з гіпертонією, тест можна проводити тільки після консультації кардіолога та добового моніторингу артеріального тиску.

Спостереження в динаміці

Завдяки холтер-ЕКГ можна діагностувати й попередити такі кардіологічні порушення, як аритмія, підвищений або знижений тиск, стенокардія, ішемія. Якщо звичайна ЕКГ показує 5 секунд життя пацієнта, то холтер роблять у режимі 24, 48, 72 години. Цей час людина живе звичайним життям: ходить на роботу, виконує звичні фізичні навантаження, а програма ретельно записує навіть найменші зміни в стані серцево-судинної системи. За результатами лікар може скорегувати лікування або призначити додаткове обстеження вузьких фахівців.

Записатись на консультацію кардіолога або діагностику можна за телефоном +38 (048) 730-00-30 або через форму на сайті.