Запись на консультации и диагностику, результаты исследований и акции — в мобильном приложении!

Грижі в дитини: оперувати чи ні? Інтерв’ю Михайла Тернавського на першому міському

Часто грижу в дитини виявляють під час кашлю, закрепів або певного фізичного навантаження. Але не варто сприймати ці фактори як причину появи хвороби, вони виступають лише тригерами – грижі у дітей завжди вроджені, навіть якщо їх виявили не одразу після народження. Все, що треба знати про цей діагноз – в інтерв’ю Михайла Тернавського на Першому міському телеканалі.

Пупкові грижі

Пупкова грижа – не страшний діагноз. Найчастіше такі утворення не оперують щонайменше до 9-10 років, оскільки діти часто їх «переростають». Але незважаючи на це, консультація з хірургом необхідна, бо за певних показань операцію все ж проводять.

Поширена думка про те, що така грижа може з’явитися через те, що акушери неправильно зав’язали пупок – лише міф, який розвінчується хоча б тим фактом, що пупки вже не зав’язують, а ставлять спеціальні зажими.

Пахові грижі

Цей вид гриж вже не такий простий, ігнорувати в жодному разі не можна. Хвороба особливо небезпечна для дівчат, оскільки в грижовий мішок виходить яєчник, і в разі защемлення він може некрозуватися за кілька годин. При защемленні операція необхідна негайно!

Як проходить операція?

Методику обирає лікар після детального обстеження. Операція триває приблизно 40 хвилин під загальним наркозом. Зазвичай це втручання одного дня, але за певних обставин дитину можуть відпустити додому навіть в той самий день ввечері.

З післяопераційних обмежень – не стрибати та дотримуватися дієти (останнє стосується тільки того дня, в який робили втручання).

Порада батькам від лікаря: під час купання оглядайте дитину. Якщо в паховій зоні помітили припухлості, складки, почервоніння тощо, проконсультуйтесь з лікарем.

Записатись на консультацію Михайла Сергійовича ви можете за допомогою мобільного додатку, через форму на сайті або в операторів нашого кол-центру за номерами: +38 (048) 730-00-30, +38 (096) 380-30-30, +38 (063) 380-30-30, +38 (066) 380-30-30.