Запис на консультації та діагностику, а також результати досліджень у мобільному додатку!

Гастроскопія (езофагогастродуоденоскопія)

Гастроскопія — малоінвазивне дослідження внутрішньої поверхні стравоходу, шлунку і дванадцятипалої кишки, яке дозволяє виявити або запідозрити захворювання цих органів: рефлюкс-езофагіт, грижа стравохідного утвору діафрагми, виразкова хвороба, гастрити, доброякісні (поліпи) та злоякісні (рак) новоутворення, хвороби великого дуоденального сосочку та інше. Дане ендоскопічне дослідження є одним з найбільш достовірних методів діагностики.

Записатись на прийом

Як проходить гастроскопія

Середня тривалість дослідження становить 10-30 хвилин.

ЕГДС виконується за допомогою гнучкого ендоскопа (невелика гнучка трубка з камерою і джерелом світла), який проводиться через рот в стравохід, шлунок і початковий відділ дванадцятипалої кишки, та дозволяє фахівцеві детально оглянути слизову оболонку досліджуваних органів.

Гастроскоп подає повітря в шлунок, що розширює складки слизової шлунку і значно покращує візуалізацію, якість та інформативність даного дослідження.

З метою уточнення діагнозу під час ЕГДС можуть застосується додаткові методи: вузькоспектральна візуалізація (i-scan, NBI), хромоскопія (забарвлення слизової оболонки), біопсія (взяття зразків тканини для гістологічного дослідження, що може бути підтвердженням або спростуванням онкологічних, інфекційних і запальних захворювань досліджуваних ділянок шлунково-кишкового тракту) і експрес тест на Helicobacter pylori.

Знеболення під час процедури

ЕГДС, як правило, виконується під місцевою анестезією (місцевий анестезуючий спрей), під внутрішньовенною анестезією (седативний ефект) або під загальним наркозом. Для комфорту, повноти і якості дослідження, ми рекомендуємо виконувати процедуру під «седативним ефектом», що застосовується в більшості розвинених країн.

Как подготовиться к исследованию

Перед дослідженням

За день до дослідження поїсти не пізніше 18:00. В день дослідження не пити і не їсти.

Перед дослідженням проводять місцеву анестезію кореня язика за допомогою розпилювача з анестетиком. За бажанням пацієнта можна провести дослідження під анестезією.

Під час ЕГДС

Лікар попросить вас затиснути зубами загубник, через який вводиться трубка ендоскопа, потім розслабити горло або ковтнути, щоб лікар зміг ввести гастроскоп. Спокійно і глибоко дихайте. Через прилад буде подаватись повітря, щоб розправити порожнини верхніх відділів шлунково-кишкового тракту.

Анестезіологічний посібник

При використанні медикаментозного сну необхідно прийти в клініку за 40 хвилин до обстеження з анестезією. Цей час займе оформлення на реєстратурі, ЕКГ, попередня консультація з анестезіологом, підготовка до обстеження. Пацієнта не турбують неприємні відчуття. Якість огляду стравоходу, порожнини шлунка і дванадцятипалої кишки в цьому випадку краща: пацієнт спить, не заважає лікарю детально оглянути слизову.

Після дослідження

У разі, якщо гастроскопия проводиться з медикаментозним сном, сідати за кермо протягом 4 годин після процедури заборонено.

Особливості дослідження

Інноваційне обладнання, ендоскопічна стойка експертного рівня Pentax

Висококваліфіковані спеціалісти з багаторічним досвідом

Можливість огляду тонкої кишки

Найсучасніша і точна діагностика за світовими протоколами

Видача пацієнтам відеодокумента дослідження

Check-Up програма та індивідуальний супровід