Запис на консультації та діагностику, а також результати досліджень у мобільному додатку!

Колоноскопія

Колоноскопія — малоінвазивне дослідження внутрішньої поверхні товстої кишки і дистальних відділів тонкої кишки, яке дозволяє виявити чи запідозрити ряд захворювань: доброякісні (поліпи, ліпоми) та злоякісні (рак) новоутворення, хвороба Крона, неспецифічний виразковий коліт, кишкову кровотечу, дивертикуліт та інше. Дане ендоскопічне дослідження є одним з найбільш достовірних методів діагностики.

Записатись на прийом

Як проходить колоноскопія

Середня тривалість дослідження становить 30-60 хвилин.

Колоноскопія виконується за допомогою гнучкого ендоскопа (довга, тонка гнучка трубка з камерою і джерелом світла), який проводиться через задній прохід у відділи товстої та термінальний відділ тонкої кишки, і дозволяє спеціалісту детально оглянути слизову оболонку досліджуваних відділів кишечника, не пошкоджуючи її.

Колоноскоп подає повітря, розширюючи складки, гаустри кишечника, що значно покращує візуалізацію, якість та інформативність даної процедури.

З метою уточнення діагнозу під час колоноскопії застосовуються додаткові методи: вузькоспектральна візуалізація (i-scan, NBI), хромоскопія (забарвлення слизової оболонки), біопсія (взяття зразків тканини для гістологічного дослідження, що може бути підтвердженням або виключенням онкологічних, інфекційних і запальних захворювань досліджуваних ділянок кишечника).

Знеболення під час дослідження

Проведення ендоскопа, як правило, не викликає болю, однак можливий дискомфорт в задньому проході та відчуття здуття живота. Тому колоноскопію найчастіше проводять під внутрішньовенною анестезією (седативний ефект) або під наркозом. Але на прохання пацієнта або за медичними показаннями дана процедура можлива без анестезіологічного супроводу — в такій ситуації пацієнт буде в свідомості, все бачити і відчувати.

Для комфорту, повноти і якості дослідження, ми рекомендуємо виконувати процедуру під «седативним ефектом» — даний анестезіологічний супровід під час процедури застосовується в більшості розвинених країн.

Як підготуватись?

Підготовка до дослідження

  • Придбати препарати «Ендофальк» та «Еспумізан». Якщо ви бажаєте готуватись з іншими препаратами, попередньо необхідно проконсультуватись з лікарем.
  • Готуватись потрібно згідно з інструкцією до препарату або за рекомендованими клінікою методиками.
  • При будь-яких захворюваннях необхідно попередньо проконсультуватись з лікарем щодо скасування препаратів у день підготовки.
  • Від якості підготовки товстої кишки залежить діагностична точність та безпечність колоноскопії.
  • Ідеальний час дослідження — після 14:00 (враховуючи особливості підготовки, вказані нижче).

За день до дослідження

Вранці можна випити бульйон, нефарбовані соки, компот чи кисіль. У випадку схильності до закрепів за 2 дні до підготовки виключити з раціону здобу та рослинну клітковину.

  • «Ендофальк». Прийом препарату починається приблизно після 16:00. Рекомендована методика Медичного дому: увесь обсяг препарату поділити на два прийоми. 6 пакетиків потрібно розчинити в 4-5 літрах води кімнатної температури. Першу порцію — 2,5 літри — випити в перші 3-4 години підготовки після 16:00. Другу порцію допити за 4 години до обстеження.
  • «Еспумізан». Прийом препарату починається за день до дослідження. По 20-30 капель у три прийоми: о 18:00 в день підготовки до дослідження, о 21:00 у день підготовки та о 10:00 в день дослідження.

Готуючись, не потрібно робити клізми.

Якщо ви вважаєте, що підготовка не зовсім вдала, то зателефонуйте за номером: +380 (48) 730-00-30.

В день дослідження

В день дослідження потрібно не їсти, за 4 години до дослідження припинити прийом рідини (чай, вода тощо) та допити другу порцію розчину.

Також не приймати вітаміни чи інші препарати (проконсультуйтеся з вашим лікарем).

Під час колоноскопії

Ендоскоп через анальний канал вводиться у просвіт прямої кишки та поступово просувається вперед при помірній подачі повітря для розправлення просвіту кишки. Під час дослідження за вказівками лікаря пацієнту допомагають повернутись на спину або на бік. Ендоскопічне дослідження товстої кишки зазвичай проводиться у стані медикаментозного сну.

Анестезіологічна допомога

При використанні медикаментозного сну необхідно прийти у клініку за 40 хвилин до дослідження. Цей час займе оформлення на реєстратурі, ЕКГ, попередня консультація з анестезіологом, підготовка до обстеження, підпис інформованої згоди.

Під час анестезії відсутні неприємні відчуття. Якість огляду товстого кишківника у цьому випадку краща: пацієнт спить, це дозволяє детально оглянути слизову та, за необхідності, взяти біопсію (біопсія сплачується окремо).

Після обстеження

Пити та їсти можна через 1-1,5 години після закінчення процедури, але переїдати не можна.

Якщо зберігається відчуття переповнення живота газами та кишка не спорожнюється від залишків повітря природним шляхом, можна прийняти 2-3 капсули «Еспумізана» або ж 8-10 пігулок подрібненого активованого вугілля, розмішав його з 100 мл теплої кип’яченої води.

У випадку, якщо колоноскопія проводиться з медикаментозним сном, то сідати за кермо протягом 8 годин після процедури заборонено.

Особливості дослідження

Інноваційне обладнання, ендоскопічна стойка експертного рівня Pentax

Висококваліфіковані спеціалісти з багаторічним досвідом

Можливість огляду тонкої кишки

Найсучасніша і точна діагностика за світовими протоколами

Видача пацієнтам відеодокумента дослідження

Check-Up програма та індивідуальний супровід