Запис на консультації та діагностику, а також результати досліджень у мобільному додатку!

Ультразвукове дослідження

Записатись на прийом

Про діагностику

Ультразвукове дослідження (УЗД) призначене для розпізнавання хвороби на ранніх стадіях, оцінки морфологічної картини та функціонального стану органів та систем. Дозволяє виявити патологію, призначити лікування та контролювати результати. УЗД розповсюджене у всіх галузях медицини, широко застосовується для діагностики захворювань:

Як підготуватись до діагностики?

УЗД черевної порожнини

  • Не їсти протягом 8 годин для дорослих, 5-6 годин для дітей, для дітей першого року життя — дослідження перед наступним годуванням.
  • За день до дослідження виключити продукти, що викликають здуття кишечника: чорний хліб, молоко у свіжому вигляді, овочі, бобові (горох, квасоля, капуста), свіжі фрукти (виноград, яблука, сливи), борошняні та солодкі страви, газовані напої.
  • Якщо напередодні УЗД органів черевної порожнини було проведено іригоскопію або рентген верхніх відділів шлунково-кишкового тракту, то барій, що використовується в цих процедурах, може спотворити результати УЗД.

УЗД холецистографія

  • За три дні до дослідження виключити продукти, що викликають здуття кишечника: чорний хліб, молоко у свіжому вигляді, овочі (горох, квасоля, капуста), свіжі фрукти (виноград, яблука, сливи), борошняні та солодкі страви, газовані напої.
  • Вечеря напередодні має бути не пізніше 7 вечора, вранці на день УЗД їсти не можна.
  • Не можна курити і жувати жуйку, тому що при цьому починає виділятися жовч, жовчний міхур спадає, що спотворює результати дослідження.

Еластографія печінки

  • Голодування щонайменше 5 годин (краще натщесерце, після ночі),
  • Протягом 2-3 днів не вживати продукти, що спричиняють метеоризм, не пити,  не палити в день дослідження.
  • Утримання від прийому алкоголю 10-12 днів до дослідження при алкогольній хворобі печінки.
  • Необхідно прийти заздалегідь, перепочити перед дослідженням 10-15 хвилин.
  • Протипоказання: підвищення рівня АЛТ/АСТ більше, ніж в 5 разів, значний асцит.

УЗД органів заочеревинного простору (нирки, надниркові залози, сечовий міхур), сечового міхура з визначенням залишкової сечі

  • Для проведення дослідження сечовий міхур має бути наповнений.
  • За 1-1.5 години до дослідження рекомендується випити 0.75-1 літр будь-якої негазованої рідини.
  • Визначення залишкової сечі виконується зазвичай після УЗД сечового міхура. Пацієнта просять спорожнити сечовий міхур та виконують УЗД повторно.

УЗД органів малого тазу в жінок

Проводять, зазвичай, на 5-7 день циклу, для деяких станів може знадобитись повторне дослідження в інші дні циклу.

  • Трансвагінальне УЗД проводять при порожньому сечовому міхурі.
  • Трансабдомінальноме УЗД використовується обмежено, потребує наповненого сечового міхура – слід випити 0,75-1 літр рідини за 1-1,5 години до обстеження або утриматись від відвідування туалету протягом 2-3 годин.

Фолікулометрія

Це серія трансвагінальних досліджень. Перший раз УЗД проводять на 9-10 день менструального циклу, наступні дати візиту призначає лікар, який проводить цей моніторинг, переважно необхідно 3-4 візити з проміжком 2-3 дні. Підготовка – як для УЗД органів малого тазу (дивіться вище).

УЗД молочних залоз

Проводиться в будь який день менструального циклу. Спеціальної підготовки не потребує.

УЗД передміхурової залози

Потрібно наповнити сечовий міхур, бажано спорожнити кишечник природнім шляхом.

Дуплексне дослідження ниркових артерій

За день до дослідження виключити продукти, що викликають здуття кишечника: чорний хліб, молоко у свіжому вигляді, овочі (горох, квасоля, капуста), свіжі фрукти (виноград, яблука, сливи), борошняні та солодкі страви, газовані напої.

УЗД судин печінки та селезінки з доплерографією

Проводиться строго натщесерце

УЗД щитовидної залози, слинних залоз, суглобів, м’яких тканин, калитки, судин та серц, кишківника (тонкий, товстий кишківник, апендикс)

Підготовки не потребують.

Особливості дослідження

Ультразвукове дослідження органів не несе променевого навантаження, є найбезпечнішим із усіх методів візуалізації внутрішніх органів та тканин, що дозволяє проводити дане обстеження навіть при вагітності.

У Медичному домі Odrex ультразвукові дослідження проводяться на ультразвукових системах експертного класу Toshiba, Siemens, General Electric. В багатопрофільній лікарні на Філатова – на апараті ACUSON Juniper. Технологія датчиків високої щільності дає можливість реєструвати найменші зміни рівня сигналу — і, відповідно, вдається проводити дослідження максимально якісно.

В Odrex проводяться усі види ультразвукових досліджень, яких потребує вагітна жінка. Окрім традиційного УЗД, фахівці, за необхідності, роблять контрольні фетометрії, допплерометрії та кардіотокографію плоду, складають його біофізичний профіль. Спеціалісти Odrex працюють з обладнанням світових лідерів: УЗД-апаратами Voluson S10 Expert для точної діагностики та реалістичних зображень плоду, к-КТГ-апаратом Sonicaid Team3 Series для надійної реєстрації варіабельності.

Дослідження проводять