Запис на консультації та діагностику, а також результати досліджень у мобільному додатку!

Іригоскопія кишківника

Рентгенологічне дослідження товстого кишківника з контрастуванням.

Записатись на прийом

Про діагностику

Цей спосіб безпечний та інформативний, тому залишається популярним навіть в епоху комп’ютерних та магнітно-резонансних томографів, ендоскопічної діагностики.

Показання

  • Тривале і стійке порушення функції кишківника — постійна або часто повторювана діарея, стійкі запори
  • Кров’янисті виділення з анального отвору, домішки крові у калі
  • Часті болі в животі: скимні, спастичні, віддають у поперек
  • Зміна характеру стільця — поява гнійних та слизових домішок
  • Несприятлива спадковість по онкології товстого кишківника

Як проходить

Для отримання точних даних необхідно ввести контрастну речовину (барію сульфат), що поглинає рентгенівські промені значно більше або набагато менше, ніж все навколишнє. При іригоскопії використовують введення контрасту і повітря для подвійного контрастування стінок кишківника. Рентген кишківника з барієм в Медичному домі Odrex проводиться досвідченим персоналом. Використовувана рентгенологічна техніка нового покоління дає низьке променеве навантаження при високій якості знімків. Зручна і продумана процедурна зводить ймовірність психологічного дискомфорту при процедурі до мінімуму.

Навіщо потрібне таке дослідження

  1. Визначити особливості анатомічної будови товстої кишки: довжину, товщину, наявність, кількість і правильність складок слизової і гаустр (сегментів).
  2. Аналізувати швидкість перистальтики кишківника, час і повноту випорожнення.
  3. Виявити виразки, поліпи і підозрілі на пухлини утворення.
  4. Отримати всі дані про відділи товстого кишечника: висхідну, поперечну, низхідну ободову кишку, пряму і сигмовидну кишку.

Як підготуватися до дослідження

  1. Дослідження проводиться дорослим.
  2. Для проведення даного дослідження необхідно мати направлення від лікаря.
  3. Для скасування препаратів, які приймає пацієнт, необхідно проконсультуватися з лікарем.

Підготовка:

  • Метод №1. За день до дослідження поснідати приблизно о 9:00 — це останній прийом твердої їжі в цей день. Необхідно приймати препарат Ендофальк, прийом препарату починається через 2-3 години після сніданку: 6 пакетиків Ендофальку розчинити в 4 л води кімнатної температури і пити кожні 20-30 хв по 200- 250 мл до тих пір, поки кишечник не очиститься до чистих вод. Якщо прийом препарату викликає нудоту, додати лимонний сік для поліпшення смаку. Замість обіду випити 3 склянки (при бажанні — більше) води або легкої рідини: суп, бульйон, нефарбовані соки, кисіль. Пити воду можна до півночі. В день дослідження не пити (допускається кілька ковтків рідини), не їсти, не приймати вітаміни або інші препарати (скасування препаратів узгоджується з лікарем). Якщо у пацієнта цукровий діабет, дозволяється випити солодкого чаю чи з’їсти шматочок чорного шоколаду. У період підготовки клізми робити не потрібно.
  • Метод №2. За день до дослідження поснідати приблизно о 9:00 — це останній прийом твердої їжі в цей день. Необхідно купити в аптеці препарат Фортранс: прийом препарату починається через 2-3 години після сніданку. 1 пакетик Фортрансу розчиняється в 1 л води кімнатної температури, за весь час потрібно випити 3-4 л розчину: 1 л на 15-20 кг маси тіла. Розчин Фортрансу необхідно пити кожні 20-30 хв по 200-250 мл до тих пір, поки кишечник не очиститься до чистих вод. Якщо препарат викликає нудоту, можна додати лимонний сік для поліпшення смаку. Замість обіду випити 3 склянки (можна більше) води або легкої рідини: суп, бульйон, нефарбовані соки, кисіль. Пити воду можна до півночі. В день дослідження не пити (допускається кілька ковтків рідини), не їсти, не приймати вітаміни або інші препарати (скасування препаратів узгоджується з лікарем). Якщо у пацієнта цукровий діабет, дозволяється випити солодкого чаю чи з’їсти шматочок чорного шоколаду. У період підготовки клізми робити не потрібно.