Запис на консультації та діагностику, а також результати досліджень у мобільному додатку!

Комп’ютерна томографія (КТ)

Комп’ютерна томографія дозволяє замінити безліч досліджень, в тому числі УЗД і рентгенографію, що значно економить час при постановці діагнозу.

Записатись на прийом

Про діагностику

Комп’ютерна томографія одне з найсучасніших і інформативних методів якісного дослідження організму. Можна застосувати для діагностики онкологічних захворювань, захворювань органів черевної порожнини, захворювань нервової та серцево-судинної систем. Особливо ефективний цей метод для візуалізації початкових стадій розвитку атеросклеротичних уражень судин, що ведуть до інфаркту міокарда та інсульту.

У Медичному домі на Розкидайлівській встановлено два комп’ютерні томографи: Toshiba Aquilion PRIME і Aquilion CXL 64. Кожен з апаратів вважають золотим стандартом діагностики. Обидва оснащені робочою станцією останнього покоління, що має велике значення для обробки інформації після дослідження. Завдяки двом томографам ми можемо проводити дослідження будь-яким пацієнтам, від педіатричних до баріатричних. Також комп’ютерну томографію можна пройти в Багатопрофільній лікарні на Філатова – там встановлено 64-спіральний рентгенівський томограф Siemens SOMATOM go.Up зі зменшеною дозою опромінення.

Навіщо потрібне таке дослідження

Комп’ютерний томограф Toshiba Aquilion CXL 64 призначений для КТ-діагностики з контрастом і без:

  • голови (головного мозку, придаткових пазух носа і орбіт, кісток лицьового черепа, скроневих кісток);
  • м’яких тканин шиї;
  • грудної клітини (легені і середостіння, скринінг коронарного кальцію);
  • черевної порожнини, заочеревинного простору, малого тазу (печінка, селезінка, жовчний міхур, підшлункова залоза, органи малого тазу, нирки і наднирники, сечовидільної тракт, заочеревинного простору, органи грудної та черевної порожнини);
  • верхніх кінцівок (плечовий суглоб, ліктьовий суглоб, променезап’ястковий суглоб, кисть, м’які тканини верхньої кінцівки);
  • нижніх кінцівок (тазостегновий суглоб, колінний суглоб, гомілковостопний суглоб, стопа, кістки тазу, м’які тканини нижніх кінцівок);
  • хребта (шийний відділ, грудний відділ, попереково-крижовий відділ, крижі і куприк);
  • ангіографія (головного мозку, шиї, ангіографія легеневої артерії, грудного відділу аорти, ниркових артерій, мезентеріальних артерій, черевного відділу аорти, тазостегнового сегмента, грудного і черевного відділів аорти, нижніх і верхніх кінцівок), коронарографія;
  • скринінг коронарного кальцію;
  • ентероколонографія;
  • віртуальна колоноскопія;
  • денситометрія.

Також в Медичному домі на Розкидайлівській доступна перфузійна комп’ютерна томографія.

В Багатопрофільній лікарні на Філатова доступні усі перелічені дослідження, крім перфузійної КТ, денситометрії, скринінгу коронарного кальцію та віртуальної колоноскопії.

Як підготуватися до діагностики?

  1. Перед КТ важливо попередити лікаря про наявність у вас алергічних реакцій на лікарські препарати, контрастні речовини; захворювань серцево-судинної системи, органів дихання, печінки, нирок, цукрового діабету, захворювань щитовидної залози.
  2. Перед будь-яким контрастним дослідженням необхідно здати аналізи на креатинін і сечовину: визначають функцію нирок.
  3. Обмеження по вазі 200 кг.
  4. Для дітей обов’язково потрібне направлення на дослідження з підписом і печаткою лікаря.
  5. КТ під час вагітності — тільки за направленням лікаря.
  6. Візьміть з собою результати попередніх досліджень, якщо такі є.

Підготовка до досліджень:

  1. КТ черевної порожнини і малого таза.
  2. КТ верхнього поверху черевної порожнини (печінка, селезінка, жовчний міхур, підшлункова залоза).

Для цих досліджень не їсти за 4-6 годин, наповнити сечовий міхур, з контрастом: за 1-2 години до дослідження можна випити солодкий чай з цукром, взяти результати аналізів креатиніну і сечовини. Без контрасту: бажано спорожнити кишечник природним шляхом. За день до дослідження пити Еспумізан по 2 таблетки 3 рази на день.

  1. КТ заочеревинного простору (нирки і сечовий міхур).
  2. КТ сечовидільного тракту (нирки, сечоводи, сечовий міхур).
  3. КТ нирок і надниркових залоз.

Для цих досліджень слід наповнити сечовий міхур, з контрастом: за 1-2 години до дослідження можна випити солодкий чай з цукром, взяти результати аналізів креатиніну і сечовини. Без контрасту: останній прийом їжі — за 1-2 години до дослідження.

  1. КТ органів грудної, черевної порожнини, малого таза. Для цього дослідження потрібно наповнити сечовий міхур: утриматися від сечовипускання за годину, але і не пити багато води. Бажано спорожнити кишечник природним шляхом. За день до дослідження пити Еспумізан по 2 таблетки 3 рази на день. З контрастом: за 1-2 години до дослідження можна випити солодкий чай з цукром, взяти результати аналізів креатиніну і сечовини. Без контрасту: не їсти за 4-6 годин до дослідження.
  2. КТ органів малого таза. Наповнити сечовий міхур, бажано спорожнити кишечник природним шляхом, за день до дослідження пити Еспумізан по 2 табл. 3 рази на день. З контрастом: за 1-2 години до дослідження можна випити чай з цукром, взяти результати аналізів креатиніну і сечовини. Без контрасту для чоловіків: останній прийом їжі — за 1-2 години до дослідження.
  3. КТ при політравмі, без контрасту: головний мозок, шия, кістки тазу, колінний суглоб; з контрастом: органи грудної клітки, черевної порожнини, малого таза (в цьому випадку взяти з собою результати аналізів креатиніну і сечовини).
  4. Віртуальна колоноскопія.

Протипоказання: погано підготовлений кишечник, наявність перфорацій кишкової стінки, гострі запальні захворювання кишечника. Протипоказання для КТ з контрастом: підвищення рівня креатиніну крові, захворювання нирок, алергія на йод.

Підготовка:

  • Метод №1. За день до дослідження поснідати приблизно о 9:00 — це останній прийом твердої їжі в цей день. Необхідно приймати препарат Ендофальк, прийом препарату починається через 2-3 години після сніданку: 6 пакетиків Ендофальку розчинити в 4 л води кімнатної температури і пити кожні 20-30 хв по 200- 250 мл до тих пір, поки кишечник не очиститься до чистих вод. Якщо прийом препарату викликає нудоту, додати лимонний сік для поліпшення смаку. Замість обіду випити 3 склянки (при бажанні — більше) води або легкої рідини: суп, бульйон, нефарбовані соки, кисіль. Пити воду можна до півночі.

В день дослідження не пити (допускається кілька ковтків рідини), не їсти, не приймати вітаміни або інші препарати (скасування препаратів узгоджується з лікарем). Якщо у пацієнта цукровий діабет, дозволяється випити солодкого чаю чи з’їсти шматочок чорного шоколаду. У період підготовки клізми робити не потрібно.

  • Метод №2. За день до дослідження поснідати приблизно о 9:00 — це останній прийом твердої їжі в цей день. Необхідно купити в аптеці препарат Фортранс: прийом препарату починається через 2-3 години після сніданку. 1 пакетик Фортрансу розчиняється в 1 л води кімнатної температури, за весь час потрібно випити 3-4 л розчину: 1 л на 15-20 кг маси тіла. Розчин Фортрансу необхідно пити кожні 20-30 хв по 200-250 мл до тих пір, поки кишечник не очиститься до чистих вод. Якщо препарат викликає нудоту, можна додати лимонний сік для поліпшення смаку. Замість обіду випити 3 склянки (можна більше) води або легкої рідини: суп, бульйон, нефарбовані соки, кисіль. Пити воду можна до півночі.

В день дослідження не пити (допускається кілька ковтків рідини), не їсти, не приймати вітаміни або інші препарати (скасування препаратів узгоджується з лікарем). Якщо у пацієнта цукровий діабет, дозволяється випити солодкого чаю чи з’їсти шматочок чорного шоколаду. У період підготовки клізми робити не потрібно.

10. Ентероколонографія.

Якщо йдеться про цільове дослідження шлунку та тонкої кишки, то пацієнт утримується від прийому їжі за 4-6 годин до початку діагностики.

Якщо стоїть завдання дослідження стану шлунково-кишкового тракту або прицільно товстої кишки, то необхідна спеціальна підготовка за 24 години до дослідження. За день до проведення діагностики необхідно дотримуватися безшлакової дієти, а після 18:00 утриматися від прийому їжі та почати прийом проносного препарату: 1 пакет Фортрансу, Діагнолу тощо на 20 кг ваги пацієнта + 1-1,5 л води на кожен пакет. Наприклад: якщо пацієнт важить 80 кг, то необхідно купити 4 пакети препарату та змішати їх з 4 л води.

Необхідно бути в лікарні за 1-1,5 години до початку процедури. Перед діагностикою пацієнту видається нейтральний контраст для прийому преорально (1,5 л розчину, який необхідно поступово випити – протягом 40-100 хвилин). Після заповнення кишки контрастом проводиться внутрішньовенна катетеризація і саме дослідження, яке триває 10 хвилин. Після сканування за пацієнтом спостерігають протягом 10-15 хвилин та знімають катетер.

Особливості дослідження

Проводимо дослідження пацієнтам до 200 кг.

Сучасний апарат мінімізує навантаження на пацієнта.

Автоматична 3D реконструкція, автоматична сегментація кісток, обертання 3D реконструкції, кодування кольором — лише частина передових можливостей комп'ютерного томографа.

Висока точність діагностування онкологічних захворювань

Комп’ютерна томографія доступна:
Розкидайлівська, 69/71
Філатова, 38

Діаметр гентрі («бублика») – 70 см (Багатопрофільна лікарня на Філатова) і 75 см (Медичний дім на Розкидайлівській).