Запис на консультації та діагностику, а також результати досліджень у мобільному додатку!

УЗД серця (ЕхоКГ)

УЗД серця (його також називають ехокардіоскопія, ультразвукова кардіоскопія, ЕхоКГ) — це ультразвукове дослідження, яке дає змогу отримати інформацію про стан порожнин серця, скоротливість міокарда, роботу серцевих клапанів. ЕхоКС – неінвазивна процедура, абсолютно безпечна та безболісна.

Записатись на прийом

Про діагностику

Цей метод, як і інші види УЗД, ґрунтується на здатності ультразвуку по-різному відбиватися від різних тканин. УЗД-апарат перетворює відлуння ультразвукових променів на зображення, по яких досвідчений спеціаліст може зробити висновки про наявність чи відсутність патології.

Ехокардіографія (ЕхоКГ) та електрокардіографія (ЕКГ) — різні методи, які доповнюють, але не можуть замінити одне одного.

Можливості УЗД серця

ЕхоКГ дає змогу:

 • отримати дані про розміри та стан порожнин серця,
 • виявити порушення скоротливості серцевого м’яза, рубцові зміни міокарда,
 • проаналізувати роботу клапанів серця,
 • виявити набуті і вроджені вади,
 • оцінити стан великих судин, перикарда (серцевої сумки) тощо.

Завідувачка відділення ультразвукової діагностики Анастасія Пустовалова

Кому і для чого проводять УЗД серця

ЕхоКС проводять, якщо:

 • наявні болі у грудній клітці,
 • турбує прискорене серцебиття або перебої в роботі серця,
 • артеріальний тиск підвищений або незвично низький,
 • з’явились слабкість, задишка, набряки ніг,
 • турбує тривала лихоманка невизначеного походження,
 • діагностована хвороба серця та потрібно оцінити її динаміку,
 • перенесено кардіохірургічне втручання,
 • у родичів виявлені вроджені вади серця,
 • якщо пацієнт професійно займається спортом,
 • якщо пацієнт готується до оперативного втручання.

Врач ультразвуковой диагностики Ольга Волошина

За допомогою ультразвукової кардіоскопії можна виявити такі захворювання:

УЗД серця дитини

Ехокардіоскопія — метод, який дає змогу достовірно діагностувати вроджені та набуті вади серця. Під час УЗД не використовується іонізуюче випромінювання, тому це абсолютно безпечно. ЕхоКС можна робити вже в перші години та дні життя немовляти, за необхідності — навіть кілька разів на день.

Протипоказання та підготовка до УЗД серця

Для УЗД серця немає протипоказань, його можна робити навіть вагітним та новонародженим. Під час дослідження використовується не іонізуюче випромінення, а звукові коливання (ультразвук), тому це абсолютно безпечно.

Підготовка не потрібна, однак, проведення цього дослідження може бути утруднене:

 • у людей з деякими особливостями статури (надмірна вага, великі груди у жінок, деформації грудної клітки),
 • у курців, хворих на бронхіальну астму, обструктивні захворювання легень,
 • у неспокійних дітей.

 

Як проходить ЕхоКГ

Для проведення ехокардіоскопії потрібно роздягнутись до пояса. Ехокардіографія зазвичай проводиться в положенні лежачи на спині та на лівому боці, лікар використовує датчик з делікатною поверхнею та спеціальний нежирний гіпоалергенний гель. Час дослідження залежить від складності вашого випадку, але не перевищує 40 хвилин. Водночас процедура абсолютно безболісна, жодних відчуттів не викликає. Після закінчення дослідження ЕхоКГ ви отримаєте протокол з усіма показниками та висновками лікаря УЗД.

Особливості дослідження

УЗД-системи останнього покоління. У Odrex УЗД серця проводять на новітніх апаратах Toshiba Aplio і Siemens S3000, які дозволяють отримати зображення еталонного рівня, з високою точністю і деталізацією, об'ємної візуалізацією.

Досвідчені УЗД-діагностики. При УЗД-дослідженнях особливо важливою є кваліфікація фахівця, який буде оцінювати результати: треба мати треноване око, щоб не пропустити патологію. Лікарі Odrex регулярно проходять тренінги з підвищення кваліфікації, беруть участь в курсах тематичного удосконалення, проводять не менше 3000 досліджень на рік кожен.

Цілодобове УЗД для ургентних ситуацій. Іноді ехокардіоскопію необхідно провести терміново для діагностики станів, що загрожують життю. У таких випадках в Odrex пацієнта візьмуть в будь-який час дня і ночі.

Є рідкісні види ЕхоКГ. У Odrex є обладнання та кваліфіковані лікарі для проведення таких видів ЕхоКГ як черезстравохідна ехокардіоскопія, ЕхоКС з векторним аналізом міокарда і велоергометрія.

Без черг і затримок. У Odrex налагоджена система запису на процедури, завдяки якій все проходить точно в терміни, без черг і нервів.
Уважний і доброзичливий персонал.

Лікарі в Odrex завжди готові вислухати пацієнта і пояснити результати дослідження, а адміністратори допоможуть розібратися в організаційних питаннях і з радістю дадуть відповідь на будь-які питання.

Ми використовуємо обладнання експертного рівня, що дозволяє детально дослідити стан серця та судин як у звичайних (рутинних), так і в спеціальних діагностичних процедурах. А портативні апарати дозволяють проводити УЗД всюди де це необхідно: у палаті та навіть вдома у пацієнтів.