Запись на консультации и диагностику, результаты исследований и акции — в мобильном приложении!

Найпоширеніші питання про зберігання вакцин. Відповідає педіатр Віра Василівна Коропець

Щодня на прийомі наші педіатри чують запитання щодо правильного зберігання вакцин. Дехто з батьків навіть мотивує відмову від щеплення саме побоюванням щодо до того, чи можливо вберегти вакцини зараз. Тому розглянемо питання про безпеку вакцин разом з педіатром Вірою Василівною Коропець.

Чи впливають блекаути на зберігання вакцин?

Клініка з усією відповідальністю підходить до цього питання, тому відключення електропостачання ніяк не впливають на якість зберігання. Препарати зберігаються в спеціальних лабораторних холодильниках: це сучасні німецькі пристрої з датчиком температури та технологіями безперебійної роботи. Якщо вакцини транспортують, то обов’язково — в спеціальних термосумках. Також в Медичному домі працює потужний генератор, тому відключення світла в кабінетах з холодильниками не відчуваються.

Як регулюється зберігання вакцин?

Правила зберігання вакцин та контроль їх якості є загальноприйнятими — тобто визначаються наказом Міністерства охорони здоров’я (це наказ «Про порядок проведення профілактичних щеплень в Україні та контроль якості й обігу медичних імунобіологічних препаратів») та глобальними рекомендаціями ВООЗ.

Чи дійсно важливий режим зберігання?

Так, вакцини надзвичайно чутливі до середовища, як до тепла, так і до заморожування. Тому в кабінетах щеплення вакцини зберігаються при +2 °С – +8 °С. Крім того, на самих флаконах є термоіндикатори, які змінюють колір у разі, якщо вакцина піддавалась нагріванню.

Хто дбає про безпеку процесу?

Насамперед, наші чудові медичні сестри кабінету вакцинації. Вони проходять спеціальну щорічну теоретичну підготовку з проведення щеплень. А також мають великий досвід роботи з дітками і вміють заспокоїти свої пацієнтів під час цієї нелегкої справи.

Своєчасна та повна вакцинація — це надзвичайно важливо. Графік обов’язкової вакцинації можна переглянути тут Записатись на вакцинацію можна за телефонами за номерами: +38 (048) 730-00-30, +38 (096) 380-30-30, +38 (063) 380-30-30, +38 (066) 380-30-30.

З Вірою Василівною можна укласти декларацію дитині за програмою НСЗУ та отримувати безкоштовні послуги, передбачені державою — включно зі щепленням. Деталі — за посиланням.