Запись на консультации и диагностику, результаты исследований и акции — в мобильном приложении!

ПЛР з визначенням штаму коронавірусу Дельта

Віруси постійно змінюються внаслідок мутацій, а ми постійно очікуємо появу нових варіантів вірусу. Це означає, що профілактика, діагностика та лікування COVID-19 не стоять на місці.

Відсьогодні в Odrex доступний новий ПЛР-тест на коронавірус, який до всього іншого є чутливим до штаму Дельта.

Дане дослідження дозволяє визначити, чи є у людини коронавірус SARS-CoV-2 та дізнатись, на який саме варіант захворювання, або штам, хворий пацієнт. Тест відрізняє «дикий» штам (Уханьський), мутації з Данії, Британії (Альфа), Південної Африки (Бета), Бразилії та Японії (Гамма), Нігерії та Індії (Дельта).

• Чому ми рекомендуємо здавати тест ПЛР з визначенням штаму Дельта?

Звичний ПЛР наразі може «не помітити» штам Дельта, який, між тим, є вкрай агресивним: у 1,6 раза більш заразним за Альфу та у 2,26 раза частіше призводить до госпіталізації у стаціонар та у 1,45 раза частіше — у АІТ (за попередніми оцінками).

• Чим відрізняються симптоми у різних варіантів COVID-19?

Симптоми варіанту Дельта подібні до інших штамів: постійний кашель, головний біль, температура та біль у горлі. У той же час, в результатах ZOE COVID Symptom Study зазначають, що деякі симптоми дещо відрізняються: кашель і втрата запаху зустрічаються рідше, а головний біль, біль у горлі, нежить та температура — частіше.

• Чи допомагає щеплення від штаму Дельта?

Вакцинація захищає від зараження, госпіталізації та ускладнень від штаму Дельта. Якщо вакцинована людина все ж захворіє, то буде безсимптомною або ж матиме дуже легкі симптоми, схожі на симптоми звичайної застуди, такі як кашель, лихоманка або головний біль, з додаванням втрати нюху.

• Де можна здати ПЛР з визначенням штаму Дельта?

Здати ПЛР-тест з визначенням штамму коронавірусу SARS-CoV-2 ви можете в кабінеті забору аналізів Медичного дому Odrex, якщо ви не маєте симптомів, або в Амбулаторії респіраторних захворювань при наявності симптомів (Розкидайлівська, 69/71). А також в Поліклініках всієї сім’ї Odrex в місті Южне, Чорноморськ та ж/м Райдужний.

Результат ПЛР видається українською мовою, також є можливість отримати результат англійською мовою, з QR-кодом.

Дізнатись більше про COVID-19, тестування та вакцинацію ви можете на сайті або за номером +38 (048) 730-00-30.