Запис на консультації та діагностику, а також результати досліджень у мобільному додатку!

7 питань про зубні імплантати

Відновлення втрачених зубів за допомогою дентальних імплантатів практикується вже понад 40 років. Однак до сих пір існує багато суперечливих думок і навіть упереджень. Отже, вносимо ясність: на найактуальніші питання про зубні імплантати відповідає керівник відділення стоматології Медичного дому Odrex Денис В’ячеславович Валькевич.

Чи підходить такий метод для людей, вік яких наближається до 60 років?

Спочатку дентальна імплантація розроблялася для реабілітації людей з повною відсутністю зубів. Найчастіше, це пацієнти у віці від 50 років. Першим запропонував методику дентальної імплантації в 1965 році шведський вчений Пер-Інгвар Бранемарк. Йому були добре відомі проблеми людей, що використовують знімні протези. Бувши вже літньою людиною, він вимовив фразу: «Чому мої зуби повинні лежати в склянці?!». Тому з самого початку імплантати встановлювалися саме пацієнтам, що переступили 50-річний рубіж.

У мене був пацієнт, якому на момент імплантації виповнилося 79 років. Зараз йому 86, а виготовлені протези на імплантатах служать чоловікові досі.

При втраті жувального зуба, що краще зробити: встановити імплантат або виготовити мостовидний протез?

Однозначної відповіді немає. Якщо ближні зуби зруйновані карієсом або з них були видалені нерви внаслідок ускладнення карієсу, то краще ці зуби відновити і виготовити мостовидний протез. Але якщо ближні зуби цілі, обпилювати їх під коронки можна. Дентальна імплантація існує і для того, щоб зберегти зубний ряд, відновивши відсутні зуби.

Чи можна встановити імплантат юному пацієнту, наприклад 17-річному підлітку, якого після травми видалили передній зуб?

Так, дентальні імплантати можна встановлювати і молодим людям. Але все ж краще проводити таку операцію після припинення активного зростання скелета.

Чи часто імплантати відторгаються і випадають?

Згідно зі світовою статистикою, імплантати не приживаються лише в 1,5% випадків. Це відбувається, якщо неправильно розраховані параметри фіксації або пошкоджені анатомічні структури у верхній і нижній щелепах (гайморова пазуха, нижньощелепний канал). Якщо імплантати встановлені у досвідченого хірурга після проведення необхідних досліджень і з дотриманням протоколу операції, вони відмінно приживуться і прослужать не один десяток років.

Чи можна встановити імплантати, якщо у пацієнта, так би мовити, «мало кістки» і встановлювати їх, по суті, нема в що?

Ця проблема цілком вирішувана. Існує цілий ряд методик, що збільшують обсяг кістки, наприклад, синусліфт — розщеплення альвеолярного гребеня. Такі операції проводяться під місцевою анестезією. Післяопераційний період — 7-10 днів — може супроводжуватися помірними набряками і больовим синдромом, які успішно усуваються за допомогою відповідних антибіотиків, а також протизапальних і знеболювальних препаратів. І в результаті у пацієнта — гарна посмішка і здатність пережовувати їжу.

Чи є операція зі встановлення імплантатів болючою і травматичною?

Сучасні анестетики настільки надійно знеболюють зону операції, що пацієнт не відчуває ніяких неприємних відчуттів. Взагалі встановлення імплантатів порівнюють зі звичайним видаленням зуба. Тому можна з упевненістю сказати, що дентальна імплантація — це не травматичний, надійний і довговічний спосіб відновлення відсутніх зубів.

А якщо пацієнт банально відчуває страх перед операцією по імплантації?

В такому випадку ми викликаємо анестезіологів і проводимо процедуру під медикаментозним сном. Взагалі в нашому відділенні будь-які маніпуляції можна робити таким чином. На відміну від звичайного наркозу, під седативною анестезією пацієнт може дихати самостійно.