Запис на консультації та діагностику, а також результати досліджень у мобільному додатку!

Аденома гіпофіза: історія пацієнтки з пухлиною мозку

Марії Петровській довелося пережити багато. Практично повна втрата зору і невтішний вердикт медиків: причина проблеми з очима — аденома гіпофіза, необхідна операція.

«Життя знову заграло фарбами!»

Перша зустріч

Я потрапила в Odrex у 2016 році, щоб проконсультуватися з приводу мого діагнозу — аденоми гіпофіза. У мене погіршився зір, і чоловік наполіг на тому, щоб я звернулася в хорошу клініку. У Odrex є реанімація, а я алергік, і невідомо, як я себе буду почувати після введення контрастної речовини. На МРТ діагноз підтвердився, і я пішла на консультацію до нейрохірурга Геннадія Струця. У той час зір ще був не критично поганий, тому Геннадій Геннадійович направив мене на лікування до ендокринолога.

Важливе рішення

Однак хвороба прогресувала. У травні 2018 зір зовсім зіпсувався. Я практично нічого не бачила — тільки обриси предметів. Операція стала єдиним виходом. Але я хотіла дочекатися з рейсу чоловіка, щоб він мене підтримував.

Марія з чоловіком, нейрохірургом Геннадієм Струцем і завідувачем відділення анестезіології та інтенсивної терапії В’ячеславом Цалко.

Після операції

Зір відразу покращився на 80%! Спочатку була невелика слабкість, але вже через пару днів я ходила самостійно, а через тиждень — відмінно бачила, і життя знову заграло фарбами! Операцію проводили Геннадій Геннадійович Струц і хірург з Києва, моїм анестезіологом був В’ячеслав Миколайович Цалко. Усім я дуже вдячна, все пройшло просто чудово. Тепер я себе добре почуваю і головне — бачу.

Я вдячна Odrex за хороший догляд, лікування та увагу. Геннадій Геннадійович і В’ячеслав Миколайович по кілька разів на день приходили до мене і в реанімацію, і в палату.

До речі…

Спочатку я хотіла робити операцію в Києві, тому що знала, що в Одесі такі хірургічні втручання — велика рідкість. Але в результаті зупинила свій вибір на Медичному домі Odrex — тут висококваліфіковані фахівці, чудовий догляд і комфортні умови.

«В даному випадку ми говоримо про аденому гіпофіза — пухлини нижнього мозкового придатка. Така пухлина супроводжується як офтальмо-неврологічним синдромом, так і ендокринно-обмінних. Марія Петровська спостерігалася в Медичному домі Odrex понад два роки: у мене консультувалася, а в ендокринологів проходила лікування. У певний момент у пацієнтки різко порушилися гострота і поле зору. За результатами МРТ стало зрозуміло, що стався крововилив у пухлину — аденому гіпофіза — так звана апоплексія. Вирішено було робити операцію найближчим часом, щоб жінка не втратила зір. Операція була проведена спільно з київським нейрохірургом, з яким ми давно співпрацюємо, Максимом Степановичем Гудима. На обстеження пішло кілька днів — і ми видалили пухлину. І як тільки пацієнтка відкрила очі після наркозу, до неї повернувся зір», — Геннадій Геннадійович Струц, нейрохірург.

Записатися на консультацію до нейрохірурга можна за номером +38 (048) 730-00-30 або через форму в правому верхньому куті на цьому сайті.