Запис на консультації та діагностику, а також результати досліджень у мобільному додатку!

Атопічний дерматит: консультує Наталя Вільнер

Атопічний дерматит (інша назва цієї хвороби — екзема) являє собою захворювання шкіри, при якому виникає сухість, свербіж, лущення, почервоніння шкіри.

Хворіють на атопічний дерматит і діти, і дорослі, він має генетичну схильність, тому часто хворіють члени однієї сім’ї.

Консультує сімейний лікар, керівник напрямку сімейної медицини Вільнер Наталія Михайлівна.

На що схожий і як проявляється атопічний дерматит?

У більшості людей з атопічним дерматитом перші симптоми проявляються до 5 років. У людей різного віку атопічний дерматит може виглядати по-різному:

  •  У дітей атопічний дерматит частіше вражає передню частину рук і ніг, щоки або шкіру голови (площа підгузника зазвичай не зачіпається).
  •  У дітей старшого віку і дорослих атопічний дерматит часто вражає бічні сторони шиї, складки всередині ліктя і задню частину колін.
  •  У дорослих висип може бути на зап’ястях, кистях, передпліччях і обличчі. У деяких випадках, з часом, шкіра в місцях уражень може стати темною або потовщеною.

Як лікувати атопічний дерматит?

Для лікування лікар може призначити стероїдний (також званий «кортикостероїд») крем або мазь, якщо у вас виникло загострення атопічного дерматиту. У міру поліпшення стану шкіри ви можете перейти на зволожуючий засіб (емолієнт). Сильні топічні стероїди можуть бути призначені при важкому загостренні атопічного дерматиту.

Що може погіршити симптоми?

  • сухе повітря,
  • пітливість,
  • емоційний стрес,
  • різкі перепади температури,
  • вплив деяких фізичних або хімічних подразників, включаючи мило і миючі засоби, парфумерію і косметику, шерсть або синтетичні волокна, пил, пісок і сигаретний дим.

Як слід зволожувати шкіру під час атопічного дерматиту?

Кращими зволожуючими засобами для людей з атопічним дерматитом є креми або мазі, які містять мало або зовсім не містять води (найпростіший емолієнт — вазелін).

Під час купання теплі ванни або душ можуть зволожувати і охолоджувати шкіру, тимчасово знімаючи свербіж від екземи. Але слід уникати гарячих або тривалих ванн (більше 10-15 хвилин) і душа, оскільки вони можуть сушити шкіру.

Дізнатися більше про лікування атопічного дерматиту в Медичному будинку Odrex.

Записатися на консультацію можна за телефоном +38 (048) 730-00-30 або через форму «Запишіться на прийом» на нашому сайті.