Запис на консультації та діагностику, а також результати досліджень у мобільному додатку!

Болі в спині: причини і лікування

Біль у спині — проблема, з якою стикаються і ті, хто допізна засиджується за комп’ютером, і ті, хто активно займається спортом. Люди різного віку, які по-різному дбають про своє здоров’я, страждають від хронічних болів в спині щодня.

Невролог Поліклініки всієї родини в Райдужному Костянтин Інцин розповідає, якими бувають причини болю в спині і на чому повинна ґрунтуватися терапія. Біль у спині — це привід забути про спортзал і підібрати медикаментозну терапію від остеохондрозу?

Чому ми часто зустрічаємо молодих людей, що страждають хронічними болями в спині? А чому люди старшого віку, з грубими змінами хребта, далеко не завжди скаржаться на спину? Пояснити це можна тим, що причини болю в спині дуже багатогранні, і далеко не завжди залежать від старіння кісткових структур, дисків або здавлення нервів.

Біль завжди суб’єктивна

Майже 95% причин болю в спині — неспецифічні. Це поєднання різних чинників: зв’язки і м’язи; суглоби, зв’язки і м’язи; фіброзне кільце, окістя і м’язи. Через те, що причина болю криється відразу в декількох місцях, діагностувати її буває дуже складно. І багато лікарів просто ставлять своїм пацієнтам діагноз «остеохондроз», під яким може ховатися практично будь-яка патологія.

І тільки 4-5% випадків болю в спині викликають специфічні причини: радикулопатії, в тому числі з-за здавлення спинномозкового корінця грижею диска.

Лікування болю в спині має бути зосереджено саме на причині болю, а не на самій спині. Більшість неспецифічних болів потребують не медикаментозної терапії, а корекції:

  • способу життя,
  • щоденних фізичних навантажень,
  • рухового стереотипу (вашого автоматизму ходьби, постави, жестикуляції)

Грамотна терапія не тільки допоможе впоратися з болем, але і стане профілактикою болю в майбутньому. Залишайтеся активними!

Записатися на прийом можна за телефоном +38 (048) 730-00-30 або через форму «Запишіться на прийом» на нашому сайті.