Запис на консультації та діагностику, а також результати досліджень у мобільному додатку!
Особистий кабінет

Прик-тест діагностика алергії

Це неінвазивний метод діагностики, що не вимагає взяття крові або тривалого виявлення. За один тест перевіряють реакцію на 14-16 алергенів.

Записатись на прийом

Як проходить діагностика?

На внутрішню сторону передпліччя наносять краплі з алергенами, через них роблять 1-мм проколи голками та простежують негайну реакцію організму. Вона може бути позитивною або негативною. Якщо результат позитивний — на місці проколу утворюється почервоніння або невелика припухлість. Алергія негайного типу, яку визначає прик-тест, проявляється від кількох секунд до 30 хвилин після контакту з алергеном. Результати діагностики отримують не більше, ніж через 2 дні. Рекомендовано за тиждень до проведення діагностики відмовитися від використання гормональних мазей і прийому антигістамінних препаратів. Протипоказанням до проведення тесту є:

  • загострення хронічних хвороб;
  • зміни або пошкодження на шкірі передпліччя;
  • вагітність.

Навіщо потрібне таке дослідження

Алергени — це речовини, які потрапляючи в організм, стають джерелами підвищеної чутливості та алергічної реакції. Цих речовин досить багато і всі вони різного походження. Часто людина може самостійно визначити джерело алергії, особливо якщо вона негайного типу. У цьому випадку симптоми проявляються після безпосереднього контакту з алергеном. Але, щоб призначити правильне лікування або не відчувати дискомфорту і мук через реакції організму потрібно пройти спеціальну діагностику, визначити алерген і мінімізувати контакт з ним. Алерготести бувають різних видів, серед них:

  • Алекс — багатокомпонентний тест, що виявляє алергію на 282 речовини.
  • Патч-тести використовують для виявлення алергії сповільненого типу.
  • Прик-тести — швидкі шкірні тести.

Які алергени визначає прик-тест?

Пилок Алергія на пилок — сезонна. Вона проявляється в період цвітіння рослин, тобто навесні й влітку. Протікає вона у всіх по-різному, хтось легко переносить, а для когось це справжня мука. Така алергія може раптово виникнути, бути супутником протягом життя або ж бути спадковою. У весняно-літній період пилок осідає на слизових оболонках, шкірі та провокує реакцію, тому найбільш частими симптомами стають почервоніння очей, свербіж і роздратування на шкірі. Прик-тест може визначити наявність алергії на наступні дерева і трави: береза, платан, бермудська трава (Свинорий пальчастий), тимофіївка, постениця, костриця, бур’яни (амброзія, полин), соняшник. Домашні тварини Алергія на домашніх тварин поширена, тому перед вибором тварини, варто переконатися, що у тих, що живуть з вами людей немає алергії. Саму реакцію викликає шерсть, сальні або слинні залози тварин. Реакція розвивається ще в дитинстві, тому якщо до підліткового віку реакція не проявиться, то ймовірність її розвитку в майбутньому, мала. Бувають випадки, коли імунна система звикає до кішки або собаки, але на це впливають індивідуальні особливості організму. Побутові алергени Найбільш частими джерелами побутової алергії стають кліщі домашнього пилу і цвіль. Симптоми — свербіж і закладеність носа, кашель, головний біль та порушення сну. Така алергія проявляється у вечірній та нічний час, особливо при контактах з постіллю, де знаходяться частини мертвих комах. Вони дуже легкі, піднімаючись у повітря, осідають на слизовій і дихальних шляхах людини. Домашня цвіль знаходиться в важкодоступних місцях і найчастіше ви її навіть не помічаєте. Лікування цієї алергії — комплексне. Спочатку проводять діагностику і дізнаються збудника, після чого алерголог призначає лікування. У нього входить індивідуально підібрана дієта, застосування травних ферментів, а при необхідності і пробіотиків. Харчові алергени Харчова алергія може бути на широкий спектр продуктів. Прик-тест виявляє реакцію на яйця, молоко і гістамін. Наприклад, курячий білок входить до складу більшості вакцин, тому тест варто провести перед вакцинацією. Гістамін ж навпаки виробляється клітинами нашого організму і присутній у багатьох продуктах (цитрусові, баклажани, квашена капуста, сир, йогурт, алкоголь та інші). Також його викид викликають деякі ліки, в тому числі нестероїдні протизапальні препарати. Надмірне надходження його в організм може викликати псевдоалергію, а тест допоможе визначити непереносимість гістаміну.

Особливості дослідження

Прик-тест відрізняється від інших алерготестів своєю оперативністю. Сам тест виявляє реакції на найчастіші алергени. Панель алергопроб у Медичному домі Odrex відповідає світовим стандартам. А препарати мають високий ступінь очищення і дають більш точні результати.

Алергія може не проявляти себе, але постійно прогресувати. Щоб цього уникнути, її потрібно контролювати, знати її збудників і уникати з ними контакту. Призначати будь-яку діагностику повинен лікар.